Деякі українці весною залишаться без соцвиплат — Мінсоцполітики

Лайфхаки

Український уряд продовжив до березня 2024 року виплати внутрішньо переміщеним особам, але не всім категоріям. Те ж саме стосується і пенсій — деяких українців можуть позбавити соціальних виплат

Соцвиплати в Україні

Фото: freepik.com

Як нагадали в Міністерстві соціальної політики, фінансову допомогу переселенцям, які отримували її до 1 лютого, автоматично продовжена до 1 березня без необхідності звертатись до органів соцзахисту.

Хто буде отримувати виплати

Вже з 1 березня 2024 року виплати будуть продовжені ще на пів року для більшості нинішніх отримувачів допомоги. Тобто для ВПО, які належать до найбільш вразливих категорій громадян, серед яких:

 • пенсіонери, у яких станом на 1 січня 2024 року розмір пенсії не перевищує 9 444 грн;
 • особи з інвалідністю I чи II групи, діти з інвалідністю віком до 18 років, тяжкохворі діти;
 • діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, особи з їх числа віком до 23 років, а також батьки-вихователі та прийомні батьки.

Значна кількість переселенців також зможуть отримати допомогу ще пів року після того, як напишуть нову заяву на виплату.

Щоб і надалі отримувати допомогу від держави, розмір доходу в таких родинах не повинен перевищувати 9 444 грн на одну особу (37 тис. 776 грн на родину з 4-х осіб).

Читайте також: ООН назвала суму, яка знадобиться для виплат ВПО та біженцям у 2024 році

Ще 6 місяців зможуть отримувати виплати ВПО ті родини, у яких є діти до 14 років, які не можуть відвідувати виховні та навчальні заклади або навчання відбувається в гібридному форматі (офлайн та онлайн), через що батьки не мають можливості працювати.

Право на допомогу залишається в родин переселенців з дітьми до 14 років, які проживають в зоні активних чи можливих бойових дій.

Допомога буде продовжена родинам, у яких один з членів сім’ї доглядає за особою з інвалідністю I групи, або дитиною з інвалідністю віком до 18 років, або тяжко хворою дитиною.

Крім того, допомога буде продовжена малолітнім дітям, які прибули без супроводу батьків, та вагітним жінкам (починаючи з 30 тижня вагітності).

Хто не отримуватиме виплати

Фінансову допомогу буде зупинено для працездатних ВПО, які не планують шукати роботу чи ставати на облік до центру зайнятості.

Також грошові виплати не продовжуватимуться особам, які:

 • перебувають за кордоном понад 30 календарних днів поспіль без обґрунтованих та документально підтверджених причин;
 • перебувають в місцях позбавлення волі чи були засуджені за колабораціонізм;
 • є переселенцями, які повернулися до покинутого місця проживання.

Вас може зацікавити: У 2024 році скасують виплати для 2 мільйонів ВПО: чому

Крім цього, фіндопомогу скасують людям, чий матеріальний стан дозволяє здійснювати суттєві покупки та робити інвестиції. Серед них громадяни, які:

 1. придбали земельну квартиру, будинок чи ділянку на суму понад 100 тис. грн (крім житла, отриманого за рахунок державного чи місцевого бюджету);
 2. придбали новий транспортний засіб, з року випуску якого минуло менше ніж 5 років (крім авто, які були придбані волонтерами та передані на потреби ЗСУ);
 3. мають власне житло площею понад 13,65 кв. м на одного члена сім’ї на територіях, де не ведуться активні (можливі) бойові дії або які не є окупованими;
 4. придбали іноземну валюту на загальну суму понад 100 тис. грн (крім валюти, отриманої від благодійних організацій або придбаної для оплати медичних, соціальних, освітніх послуг), а також банківські метали;
 5. мають на депозитному банківському рахунку кошти на загальну суму понад 100 тис. грн.

Якщо за результатами перевірки буде ухвалене рішення про припинення грошової допомоги, особу буде повідомлено електронною поштою, телефонним дзвінком чи засобами електронного сповіщення Єдиної інформаційної системи соціальної сфери (ЄІССС).

Читайте також: Дві категорії українців отримуватимуть додаткові виплати — Кабмін

Що стосується пенсій, то їх скасують лише для громадян, які вийшли на пенсію за вислугою років і при цьому вони продовжують працювати за спеціальністю.

Водночас якщо особа працює за спеціальністю, яка не підпадає під закон про вислугу років, вона продовжить отримувати пенсію.

Кількість набутого стажу впливає на розмір пенсії, тому вона має перераховуватись і збільшуватись. Розрахувати оновлені пенсійні виплати можна звернувшись у ПФУ.

Раніше ми писали, що в лютому багато українців можуть очікувати збільшення розміру їхніх виплат. Для деяких це буде збільшення пенсії, а для інших – заробітної плати. Водночас не всі новини будуть приємними, адже деякі громадяни можуть зіткнутися зі скасуванням державної допомоги.

Ознайомтесь з іншими популярними матеріалами:

Деякі пенсіонери з окупованих територій не зможуть отримати виплати: причини

Кабмін змінив систему виплат родинам військових: скільки отримають

Зарплати та соцвиплати українцям можуть затримати: що відомо

Prompt
#Деякі #українці #весною #залишаться #без #соцвиплат #Мінсоцполітики

Source link

Коментувати за допомогою Facebook
Оцініть статтю
( Поки що оцінок немає )
Додати коментар