Дорога, побудована 7 000 років тому, знайдена на дні Середземного моря

Uncategorized

Біля узбережжя Хорватії археологи виявили залишки стародавньої дороги, захованої під шарами морських придонних відкладень.

Хорватські археологи знайшли залишки стародавньої дороги при дослідженні затонулого поселення часів неоліту Соліна, розташованого неподалік від острова Корчула. Дослідники вважають, що кам’яна дорога пов’язувала стародавнє городище хварської культури пізнього неоліту з узбережжям острова.

Підводна дорога. Відео: Sveuсilista u Zadru

Дослідники виявили останки ретельно покладених кам’яних плит, які формують чотириметрову дорогу. За допомогою радіовуглецевого аналізу вони дарували знахідки і поселення приблизно 4900 роком до н. е. На іншій стороні дорозі з боку острова Корчула дослідники виявили ще одне поселення. Серед іншого археологи виявили стародавні леза, кам’яні сокири і сліди жертвоприношень.

Дослідники відкрили підводне поселення Соліна в 2021 році при аналізі супутникових знімків. Вони вважають, що поселення було побудовано на штучному острові, який пізніше пішов під воду і зараз знаходиться на глибині від 4 до 5 м. З основним островом Корчула його з’єднувала вузька смужка землі.

Підводний острів біля узбережжя Корчула. Фото: Sveuсilista u Zadru

Всі знахідки дослідники пов’язують з хварською культурою — археологічною культурою пізнього неоліту і мідного віку, що сформувалася на узбережжі Адріатичного моря. Дослідники відзначають, що хоча вже відомо багато різних поселень кам’яного віку, створення поселення на штучному острові — рідкісна знахідка.

#Дорога #побудована #років #тому #знайдена #на #дні #Середземного #моря

Source link

Оцініть статтю
Додати коментар