Дивні темні щупальця в Аравійському морі: кадри зі супутника (фото)

Uncategorized

Коли дивишся на знімки, здається, що на них зображено вторгнення темних сил. Цей природний феномен відомий як Sunglint.

NASA

У 2017 році NASA Terra satellite зафіксував моторошні темні «щупальця» на поверхні води — здається, що темні сили захопили Аравійське море. Насправді ж це дуже рідкісний феномен, який дослідники називають Sunglint (з англійської — «сонячний блиск»).

Феномен Sunglint виникає, коли сонячне світло відбивається від поверхні океану під тим же кутом, що і поверхня супутника. Коли супутник збирає знімки з гладкої поверхні води, світло відбивається дзеркально, перетворюючи його в темну пляму. Як тільки з’являються хвилі, світло, що потрапило на поверхню води, відбивається з безліччю різних напрямків. Це означає, що до фотодетекторів супутника доходить менше світла. Коли положення Сонця, супутника і води вирівнюються під одним кутом, світлі ділянки води здаються набагато яскравіше.

На супутникових кадрах Sunglint зазвичай зображений як смужка яскравого світла в середині знімка. На отриманому NASA зображенні природне явище видно в нижній центральній частині поруч з Аравійським морем. До речі, його можна побачити не тільки на космічних фотографіях. Sunglint – явище цілком “земне”: ви зможете спостерігати на пляжі яскраву сонячну лінію, що потрапила в океан, — цей аналогічний процес називається glitter path (з англійської — блискуча доріжка).


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


#Дивні #темні #щупальця #Аравійському #морі #кадри #зі #супутника #фото

Source link

Оцініть статтю
Додати коментар