Фото галактики показує, яким буде Чумацький Шлях після зіткнення з Андромеда

Uncategorized

Телескоп Джеміні південь сфотографував галактику NGC 7727, яка пережила злиття близько мільярда років тому.

Дослідники використовували південний телескоп обсерваторії Джеміні (Gemini South) для спостереження за незвичайною галактикою неправильної форми NGC 7727. Вона розташована в 90 млн світлових років від Чумацького Шляху. У центрі галактики розташована найближча до Землі пара надмасивних чорних дір — наслідок зіткнення минулого.

На зображенні видно величезні закручені смуги міжзоряного пилу і газу, що нагадують тільки що скручену солодку вату, які обволікають ядра двох галактик, які зливаються. Вплив їх гравітації сформувало безліч активних областей зореутворення і малорухливих пилових смуг, що оточують центр системи.

Галактика NGC 7727. Зображення: International Gemini Observatory / NOIRLab / NSF / AURA 

Центр галактики сформований двома активним галактичним ядрами, які зливаються, в кожному з яких розташовано по надмасивній чорній дірі. Маса більшої в 154 млн разів перевищує сонячну, меншої — в 6,3 млн разів.  Чорні діри поки знаходяться на відстані приблизно 1600 світлових років одна від одної.

За розрахунками вчених, дві галактики, які сформували NGC 7727, почали злиття близько мільярда років тому. Цей процес закінчиться ще приблизно через 250 млн років, коли центри колишніх галактик остаточно зіллються, утворюючи ще більш масивну чорну діру, розсіюючи при цьому сильні брижі гравітаційних хвиль в просторі-часі.

Оскільки злиття триває, більшість видимих на знімку завитків палають яскравими молодими зірками і активними областями зореутворення. Близько 23 об’єктів, виявлених в цій системі, вважаються кандидатами в молоді кульові скупчення.

За прогнозами, після того, як пил осяде, NGC 7727 в кінцевому підсумку стане еліптичною галактикою, що складається зі старих зірок, а зореутворення в ній істотно сповільниться. Така ж доля, як вважають досліджувати, чекає Чумацький Шлях і Галактику Андромеди, коли вони зіллються разом через мільярди років.

#Фото #галактики #показує #яким #буде #Чумацький #Шлях #після #зіткнення #Андромеда

Source link

Оцініть статтю
Додати коментар