Генеративний ШІ розповів нам про себе

Лайфхаки

Все, що написано в цій статті про генеративний ШІ, було згенеровано за допомогою ChatGPT на основі конкретних запитів

Після багатьох років досліджень здається, що штучний інтелект досягає свого роду переломного моменту, захоплюючи уяву всіх — від студентів, які заощаджують час на написанні есе, до керівників найбільших світових технологічних компаній. Хвилювання наростає навколо можливостей, які відкривають інструменти ШІ, але на що саме здатні ці інструменти і як вони працюють, досі не всі розуміють.

Ми могли б написати про це докладно, але, враховуючи, наскільки сучасними стали такі технології, як ChatGPT, здається правильним попросити його самого розповісти про себе.

Все, що написано в цій статті, було створено за допомогою ChatGPT на основі конкретних запитів. Без зайвих слів – генеративний ШІ, пояснений генеративним ШІ.

Генеративний ШІ: введення

Генеративний ШІ належить до категорії алгоритмів штучного інтелекту (ШІ), які генерують нові результати на основі отриманих під час навчання даних. На відміну від традиційних систем ШІ, які призначені для розпізнавання закономірностей та прогнозування, генеративний ШІ створює новий контент у вигляді зображень, тексту, аудіо та багато іншого.

Генеративний ШІ використовує тип глибокого навчання, що називається генеративно-змагальними мережами (GAN), для створення нового контенту. GAN складається з двох нейронних мереж: генератора, що створює нові дані, та дискримінатора, який оцінює ці дані. Генератор і дискримінатор працюють разом, при цьому генератор покращує свої вихідні дані на основі зворотного зв’язку, який він отримує від дискримінатора, доки не буде згенерований контент, невідмінний від реальних даних.

Генеративний ШІ має широкий спектр додатків, у тому числі:

  • Зображення: Генеративний ШІ може створювати нові зображення на основі наявних, наприклад, створювати новий портрет на основі людини або новий пейзаж на основі існуючого пейзажу.
  • Текст: Генеративний ШІ можна використовувати для написання статей новин, віршів і навіть сценаріїв. Його також можна використовувати для перекладу тексту з однієї мови на іншу.
  • Аудіо: Генеративний ШІ може генерувати нові музичні треки, звукові ефекти та навіть озвучку.

Професії у зоні ризику

Люди побоюються, що генеративний ШІ та автоматизація призведуть до скорочення робочих місць та безробіття, оскільки машини зможуть виконувати завдання, які раніше виконувались людьми. Вони бояться, що ширше використання ШІ призведе до скорочення ринку праці, особливо у таких галузях, як виробництво, обслуговування клієнтів та введення даних.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як ChatGPT став найбільш обговорюваним у Давосі: плюси, мінуси, цікаві факти та блокування в Україні

Генеративний ШІ може змінити кілька галузей, серед яких:

  • Реклама: Генеративний ШІ може створювати нові рекламні оголошення на основі наявних, полегшуючи компаніям доступ до нової аудиторії.
  • Мистецтво та дизайн: Генеративний ШІ може допомогти художникам та дизайнерам створювати нові роботи, генеруючи нові ідеї та концепції.
  • Розваги: Генеративний ШІ може створювати нові відеоігри, фільми та телешоу, полегшуючи творцям контенту доступ до нової аудиторії.

У короткостроковій перспективі генеративні інструменти штучного інтелекту можуть мати позитивний вплив ринок праці. Наприклад, ШІ може автоматизувати повторювані та трудомісткі завдання і допомогти людям приймати швидкі та обґрунтовані рішення, обробляючи та аналізуючи великі обсяги даних. Інструменти штучного інтелекту можуть звільнити час для людей, щоб вони могли зосередитися на творчій і корисній роботі.

Як створювалася ця стаття

Ця стаття була створена з використанням ChatGPT – мовної моделі AI від OpenAI. ШІ був навчений на великому наборі текстових даних та зміг створити нову статтю на основі підказок. Простіше кажучи, ШІ отримав інформацію про що писати, а потім згенерував статтю на основі цієї інформації.

На закінчення, генеративний ШІ — це потужний інструмент, який може зробити революцію в кількох галузях. Завдяки своїй здатності створювати новий контент на основі наявних даних генеративний ШІ може змінити те, як ми створюємо та споживаємо контент у майбутньому.

Від себе хочемо додати: доки деякі переживають, що ШІ залишить їх без роботи, пропонуємо подивитися на зворотний бік питання.

На фото приклад роботи Midjourney. А це запит, необхідний для створення такого зображення:

Prompt: April O’Neil from the cartoon Ninja Turtles, full body, telephoto lens, sharp focus, d750 hdr photo by David Lazar and annie leibovitz, 8k canon RAW, art photography, Dramatic light, cold lighting, hard light, movie still interstellar, studio photo shoot, (Dark matte wall in the background:1.3), (16K)
Negative prompt: canvas frame, cartoon, 3d, ((disfigured)), ((bad art)), ((deformed)),((extra limbs)),((close up)),((b&w)), wierd colors, blurry, (((duplicate))), ((morbid)), ((mutilated)), [out of frame], extra fingers, mutated hands, ((poorly drawn hands)), ((poorly drawn face)), (((mutation))), (((deformed))), ((ugly)), blurry, ((bad anatomy)), (((bad proportions))), ((extra limbs)), cloned face, (((disfigured))), out of frame, ugly, extra limbs, (bad anatomy), gross proportions, (malformed limbs), ((missing arms)), ((missing legs)), (((extra arms))), (((extra legs))), mutated hands, (fused fingers), (too many fingers), (((long neck))), Photoshop, video game, ugly, tiling, poorly drawn hands, poorly drawn feet, poorly drawn face, out of frame, mutation, mutated, extra limbs, extra legs, extra arms, disfigured, deformed, cross-eye, body out of frame, blurry, bad art, bad anatomy, 3d render
Steps: 62, Sampler: Euler a, CFG scale: 10, Seed: 3498531669, Face restoration: GFPGAN, Size: 512×640, Model hash: 16e33692

По суті, невдовзі може з’явитися нова професія — формулювач коректних запитів для генеративного ШІ. І попит на таких фахівців буде величезним. Звичайно, можна буде навчити ChatGPT, хоча і в цьому випадку для якісного результату потрібно вміти правильно формулювати запит.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Прогнози ChatGPT щодо України в 2023: економіка, банки, інвестиції, фінтех та криптовалюти

Prompt
#Генеративний #ШІ #розповів #нам #про #себе

Source link

Оцініть статтю
Додати коментар