“Хаббл” показав, як почали змінюватися кільця Сатурна (відео)

Uncategorized

Нові зображення Сатурна, зроблені космічним телескопом Хаббл NASA/ESA, показують початок “сезону спиць” планети. В цей час на її кільцях з’являються загадкові смуги. Причину появи “спиць”, а також їх сезонну мінливість ще належить пояснити вченим-планетологам.

Як і Земля, Сатурн нахилений відносно своєї осі і тому у нього теж є чотири пори року, хоча через набагато більшу орбіту гігантської планети сезон триває приблизно сім земних років. Рівнодення відбувається, коли кільця нахилені ребром до Сонця.

Очікується, що в міру наближення осіннього рівнодення в північній півкулі Сатурна 6 травня 2025 року спиці будуть ставати все більш помітними.

Можливо, “спиці” з’являються через зміну магнітного поля планети. Вони взаємодіють із сонячним вітром, створюючи електрично заряджене середовище. На Землі, коли ці заряджені частинки потрапляють в атмосферу, з’являються полярні сяйва. Вчені вважають, що найдрібніші частинки крижаних кілець також можуть заряджатися, що тимчасово піднімає їх частинки над іншими, більшими крижаними частинками і валунами в кільцях.

Кільцеві “спиці” вперше виявила місія НАСА “Вояджер” на початку 1980-х років. Тимчасові, загадкові риси можуть здаватися темними або світлими в залежності від освітлення і кутів огляду.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


#Хаббл #показав #як #почали #змінюватися #кільця #Сатурна #відео

Source link

Оцініть статтю
Додати коментар