Хіміотерапію вперше доставили в мозок людини за допомогою ультразвуку

Uncategorized

Дослідники «зняли» за допомогою ультразвуку гематоенцефалічний бар’єр для лікування агресивного раку мозку. Дослідження опубліковано в The Lancet Oncology.

Дослідники з Північно-Західного університету повідомили про результати першого клінічного випробування на людях ультразвукового пристрою, який імплантується в череп та тимчасово відкриває гематоенцефалічний бар’єр. Він дозволяє внутрішньовенно вводити хіміотерапію для лікування гліобластоми.

Гематоенцефалічній бар’єр являє собою мікроскопічну структуру, яка захищає мозок від переважної більшості циркулюючих ліків. Він захищає мозок від шкідливих впливів, але водночас ускладнює лікування. В результаті більшість ліків, які показали ефективність для терапії різних онкологічних захворювань, не можна використовувати для лікування раку мозку.

У процесі клінічних випробувань дослідники при проведенні операції з видалення гліобластоми встановили 17 пацієнтам спеціальний імплант, що впливає на мозок за допомогою ультразвуку. Після цього їм призначався курс хіміотерапії паклітакселом і карбоплатином, які зазвичай не використовуються для лікування пухлин мозку, оскільки не проходять гематоенцефалічний бар’єр.

Чотирихвилинна процедура відкриття гематоенцефалічного бар’єру проводилася в стані не спання пацієнтів протягом декількох тижнів протягом усього курсу хіміотерапії. Дослідники використовували імпульсний ультразвук низької інтенсивності з одночасним введенням внутрішньовенних мікропухирців. Вже через кілька годин після процедури пацієнти могли відправлятися додому. Дослідження показало, що лікування безпечно і добре переноситься хворими.

В результаті ультразвукового впливу на гематоенцефалічний бар’єр концентрація ліків в мозку людини підвищується в 4 – 6 разів у порівнянні з класичною терапією. При цьому велика частина захисної системи відновлюється в перші 30 – 60 хвилин після впливу. Вчені відзначають: хоча дослідження концентрувалося на лікуванні гліобластоми, підхід має універсальний характер і відкриває можливості для використання нових ліків для лікування різних захворювань головного мозку.

#Хіміотерапію #вперше #доставили #мозок #людини #за #допомогою #ультразвуку

Source link

Оцініть статтю
Додати коментар