Хмельницькі лікарі врятували воїна від можливої ампутації ніг | Новини Хмельницького “Є”

Uncategorized


Він потрапив в медзаклад зі скаргами на біль у правій нозі.

У Хмельницькому обласному серцево-судинному центрі прооперували солдата-стрільця з Красилівщини. Шляхом малоінвазивного втручання медики відновили прохідність судин його ніг. В іншому разі — з часом йому могла б загрожувати ампутація. Деталі розповіли представники серцево-судинного центру.

За їх словами, воїн 1966 року народження поступив у заклад зі скаргами на біль у правій нозі, набряки гомілки та стопи, переміжну кульгавість. Біль почала з’являтися близько року тому при ходьбі. Минулого місяця, коли його інтенсивність посилилась, чоловік звернувся у Старокостянтинівський військовий госпіталь. Його направили проконсультуватися з судинним хірургом Хмельницької обласної лікарні.

Військовослужбовцю провели ультразвукове дослідження судин ніг. Як наслідок, у нього виявили оклюзію (закриття просвіту) правої стегнової артерії та стенозу (звуження) клубових артерій. Для проведення операції його госпіталізували у відділення інвазивної кардіології та інтервенційної радіології №1 Хмельницького обласного серцево-судинного центру.

У чоловіка виявили численні ураження судин на тлі атеросклерозу та варикозу. Фото: Хмельницького обласного серцево-судинного центруУ чоловіка виявили численні ураження судин на тлі атеросклерозу та варикозу. Фото: Хмельницького обласного серцево-судинного центру

У чоловіка виявили численні ураження судин на тлі атеросклерозу та варикозу. Фото: Хмельницького обласного серцево-судинного центру

Там медики підтвердили численні ураження судин на тлі атеросклерозу й варикозу. Цей небезпечний стан без належного лікування та вчасної операції може спричинити некроз тканин. І, як наслідок, — ампутацію.

«В операційну бригаду увійшли серцево-судинний хірург Андрій Данилюк, інтервенційний лікар-кардіолог Михайло Гладій, лікар-анестезіолог Михайло Ільницький та операційна медсестра Анна Сніцар. Вони провели малоінвазивне втручання — транслюмінальну (внутрішньосудинну) балонну ангіопластику на всьому протязі ураження судин. Ангіопластика — це метод розширення перекритої або звуженої судини без відкритої операції за допомогою балонного розширення або інших процедур», — зазначили у серцево-судинному центрі.

Внаслідок операції лікарням вдалося відновити прохідність судин ніг військового. Й через два дні його зі значним покращенням стану перевели для подальшої реабілітації у Хмельницький обласний госпіталь ветеранів війни.

Читайте також: Коронавірус на Хмельниччині: стан захворюваності за тижденьSource link

Оцініть статтю
Додати коментар