Хмельницькобленерго оштрафували

Обласні новини

За зверненнями громадян державний регулятор продовжує проводити нові перевірки.

Сьогодні, 31 січня, АТ «Хмельницькобленерго» оштрафували на 85 тисяч гривень. Причиною стали проблеми з графіками погодинних відключень. Наприклад, відсутність у них певних вулиць, перевищення максимальної тривалості припинення електропостачання… Такі порушення під час однієї з перевірок виявили представники Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (далі НКРЕКП).

Згідно з обґрунтуванням постанови НКРЕКП, державний регулятор провів позапланову виїзну перевірку АТ «Хмельницькобленерго» 10 січня. Досліджували, як компанія проводила відключення електропостачання у період з 15 листопада до 27 грудня минулого року. Причиною стало звернення громадянки Агєєвої. Жінка скаржиться, що відключення електропостачання в області є нерівномірними та несправедливими. Зокрема, деякі споживачі залишалися без світла близько 30 годин.

Під час вибіркової перевірки графіку погодинних відключень комісія виявила, що він не відповідає чинним вимогам. Йдеться про відсутність усіх назв вулиць, яким тимчасово має припинитися електропостачання. Наприклад, у Славуті не були вказані вулиці Славна, Нова, Будівельників, Зелена, Молодіжна, Весняна, Східна, Шепетівська, Привокзальна, Ганнопільське шосе…

Як пояснили в АТ «Хмельницькобленерго», частини вулиць не було у графіку, адже чимало споживачів там перебували на лініях, до яких заживлені об’єкти критичної інфраструктури й об’єкти життєзабезпечення. Однак було проведено низку перемикань, що дозволило залучити частину споживачів до графіка погодинних відключень для дотримання соціальної справедливості.

Також комісія зафіксувала 73 перерви електропостачання на понад дві з половиною години та 17 перерв електропостачання на понад шість годин. Виявлені випадки вказують, що АТ «Хмельницькобленерго» перевищувало максимальну тривалість відключення електрики.

Тут представники компанії лише зазначили, що для забезпечення більш справедливого розподілу електроенергії вони склали графік погодинних відключень з чотирьох черг з тривалістю відключень чотири години. Така тривалість була визначена як оптимальна та соціально справедлива.

Крім того, комісія недотримання рівномірного зниження розподілу електропостачання у Славуті. Були й випадки, коли АТ «Хмельницькобленерго» публікувало запізно публікувало графіки погодинних відключень.

Тож за результатами цієї перевірки НКРЕКП вирішила оштрафувати АТ «Хмельницькобленерго» на 85 тисяч гривень.

Ймовірно це може бути не останнім штрафом. Під час відкритого засідання НКРЕКП і представники комісії, і директор АТ «Хмельницькобленерго» Олег Козачук зазначили, що перевірки все ще тривають. Їх проводять за зверненнями інших жителів Хмельниччини.

«Ці відключення відбуваються з вини росії. Колишня система графіків показала себе неефективної, тому напрацьовано нову. За новою інструкцією ми вже запустили шість черг», — додав Олег Козачук під час засідання НКРЕКП.

Читайте також: «Громадські ініціативи» в Хмельницькому – хто може податися на співфінансування проєктів

[ad_2]

Source link

Оцініть статтю
Додати коментар