Індекс Біг-мака оновлено: яке місце посіла Україна

Лайфхаки

Українська гривня піднялася на одну позицію у списку недооцінених валют світу за версією оновленого Індексу Біг-мака, зайнявши восьме місце знизу. Це випливає з даних, опублікованих The Economist у січні 2024 року

Фото: freepik.com, pngwing.com

Фото: freepik.com, pngwing.com

Дані рейтингу за січень 2024 року опублікувало видання The Economist.

За інформацією видання, в Україні Біг-мак коштує 110 гривень, у той час, як в Сполучених Штатах його ціна становить 5,69 долара. Це означає, що курс гривні до долара недооцінений на 48,4% відносно фактичного обмінного курсу, який становить 37,44 грн/долар. Курс гривні за купівельною спроможністю повинен бути близько 19,33 грн/долар.

Читайте також: Яких змін в соцвиплатах і пенсіях очікувати українцям з 1 лютого

Інфографіка The Economist

Інфографіка The Economist

Серед інших валют, найбільш недооціненими у січні 2024 року виявилися валюти Тайваню, Індонезії, Індії, Південноафриканської Республіки, Єгипту, Малайзії та Філіппін.

Водночас переоціненими валютами є швейцарський франк, норвезька крона, уругвайське песо, аргентинський песо, євро, шведська крона, костариканський колон, британський фунт та данська крона.

Читайте також: Астрономи знайшли незвичну галактику, якої неповинно бути

Індекс Біг-мака, розроблений The Economist у 1986 році, базується на теорії паритету купівельної спроможності. Відповідно до цієї теорії, валютний курс має вирівнювати вартість ідентичного товару (у цьому випадку бургера Біг-мак) у різних країнах. У липні 2022 року The Economist не зміг оцінити курс гривні до долара через тимчасове закриття ресторанів McDonald’s в Україні після російського вторгнення. А російський рубль продовжує відсутність в індексі через вихід McDonald’s з російського ринку.

Раніше ми писали, що комісія за біткоїн-транзакцію коштує менше, ніж Біг-мак.

Комісія за транзакції з видобутку біткоїнів почала зростати 2 травня, перетнувши позначку в $5,00 і досягнувши піку в середньому $31,14, які сплачували всі користувачі за кожну надіслану транзакцію 8 травня, згідно з даними від BitInfoCharts через Finbold. Протягом наступного місяця, вони стабілізувалися приблизно на рівні $5,00, після чого трималися нижче цього рубежу аж до 24 серпня.

Ознайомтесь з іншими важливими матеріалами:

Binance частково йде з азійського ринку: причини

Індекс сприйняття корупції: який результат в України за 2023 рік

Наскільки та чому виріс держборг України від початку війни — Гетманцев

Prompt
#Індекс #Бігмака #оновлено #яке #місце #посіла #Україна

Source link

Коментувати за допомогою Facebook
Оцініть статтю
( Поки що оцінок немає )
Додати коментар