Інженери пропонують боротися з вибоїнами за допомогою парафіну і теплових насосів

Uncategorized

Британські дослідники розробляють термоактивне дорожнє покриття, яке запобігатиме вибоїнам, викликаних замерзанням і відтаванням води взимку.

Дослідники з Університету Суррея працюють над використанням геотермальної енергії для підтримки контрольованої температури дорожніх покриттів. Геотермальні теплові насоси охолодять дороги влітку і обігріють взимку. Технологія запобіжить формуванню мікротріщин через замерзання води, вважають інженери.

Щоб використовувати геотермальну температуру, дослідники пропонують розміщувати при будівництві дороги ряд тонких пластикових труб діаметром 10 мм через кожні 5 – 10 м полотна. Поруч з дорогою або під нею в грунті розміщуються додаткові петлі трубопроводів. Поверхневі і підземні контури з’єднуються з тепловим насосом.

Схема системи для обігріву дорожнього полотна. Зображення: Benyi Cao

Грунт земляного полотна навколо підземних петель буде просякнута крихітними мікрокапсулами. Вони зроблені з матеріалу, який накопичує тепло — наприклад, парафіну або воску. Зовнішнє покриття буде зроблено з теплопровідного графина для швидкої передачі тепла.

Теплові насоси циркулюють воду з сумішшю антифризу по контурах. При цьому, як тільки під землею накопичиться досить тепла, їх можна відключити. Протягом літа, коли поверхня дороги стає гарячою, теплові насоси передають тепло капсулам в грунті, а взимку, коли температура наближається до точки замерзання або нижче, насоси працюють у зворотному напрямку.

Вибоїни формуються з поверхневих тріщин. Вони утворюються і розширюються з часом через дорожній рух, і цього не уникнути, відзначають дослідники. Але маленькі тріщини активно ростуть і розширюються під дією води, яка замерзає і розширюється взимку. Дослідники працюють над виробництвом мікрокапсул і планують протестувати технологію на дорогах Великобританії.

#Інженери #пропонують #боротися #вибоїнами #за #допомогою #парафіну #теплових #насосів

Source link

Коментувати за допомогою Facebook
Оцініть статтю
( Поки що оцінок немає )
Додати коментар