його маса виросте в 10 разів

Uncategorized

Скупчення, в яких знаходяться тисячі галактик, є одними з найбільших відомих об’єктів у Всесвіті.

Астрономи виявили великий резервуар гарячого газу у галактичному скупченні, яке все ще формується навколо галактики Павутина, використовуючи Великий міліметровий/субміліметровий масив Атаками (ALMA). Вчені вперше виявили такий гарячий газ настільки далеко. Крім того, астрономи отримали важливу інформацію про раннє формування скупчень галактик.

Скупчення, в яких знаходяться тисячі галактик, є одними з найбільших відомих об’єктів у Всесвіті. Вони містять середньокластерне середовище (intracluster medium, ICM) з газу, яке перевищує вагу самих галактик. Дотепер ICM вивчали тільки в повністю сформованих прилеглих скупченнях. Виявлення середньокластерного середовища в далеких об’єктах, що формуються дозволяє вченим вивчити ранні стадії їх формування.

Під керівництвом Луки Ді Масколо, дослідника з Університету Трієста в Італії, вчені намагалися виявити ICM в протокластері з раннього Всесвіту. Вони зосередилися на протоскупченні Павутини, яке з’явилося, коли Всесвіту було всього 3 млрд років. Астрономи використовували тепловий ефект Сюняєва — Зельдовіча. Ця зміна інтенсивності радіовипромінювання реліктового фону через зворотний ефект Комптона на гарячих електронах міжзоряного і міжгалактичного газу. Ефект названий на честь вчених, що передбачили його в 1969 році. Він виникає, коли світло від космічного мікрохвильового фону проходить через внутрішньокластерне середовище.

Дослідники виявляють нові скупчення галактик, що народилися в ранному Всесвіті. Фото: ESO/Di Mascolo et al/Hubble/H. Ford

Виявилося, що протокластер Павутини містить великий резервуар гарячого газу з температурою в десятки мільйонів градусів за Цельсієм. Хоча раніше там знаходили холодний газ, маса гарячого газу, виявленого в новому дослідженні, перевищує його в тисячі разів.

Вчені вважають, що протоскупчення Павутини відрізняється великим потенціалом. Воно перетвориться в масивне галактичне скупчення приблизно через 10 млрд років і збільшить свою масу, як мінімум, в десять разів.

#його #маса #виросте #разів

Source link

Коментувати за допомогою Facebook
Оцініть статтю
( Поки що оцінок немає )
Додати коментар