Коли спостерігати незвичайне кільцеве затемнення

Лайфхаки

14 жовтня відбудеться кільцеподібне сонячне затемнення, яке стане унікальним видовищем для тих, хто опиниться на його шляху, і рідкісною можливістю для вчених

NASA

Фото: NASA/Bill Dunford

Подію можна буде спостерігати в небі над Північною, Центральною та Південною Америкою, повідомляють у NASA. На території України затемнення спостерігати буде не можна.

«Це буде сліпуче небесне явище. Мільйони людей зможуть стати свідками цього побожного і дивовижного видовища – красивого кільцеподібного затемнення», — сказала Пег Люс (Peg Luce), виконуюча обов’язки директора Відділу геліофізики в штаб-квартирі NASA.

Назва «вогняне кільце» пов’язана з появою кільцевих сонячних затемнень, які схожі на повні сонячні затемнення. Різниця в тому, що Місяць перебуває в найдальшій точці своєї орбіти від Землі, тому вони не можуть повністю перекрити Сонце. Замість цього вогняне світло Сонця оточує тінь Місяця, утворюючи так зване вогняне кільце.

Кільцеве сонячне затемнення почнеться о 19:13 за київським часом 14 жовтня.  У США це буде 9:13 ранку за тихоокеанським часом (12:13 дня за східним часом). Затемнення пройде від узбережжя Орегона до узбережжя Техаської затоки, з’явившись в Орегоні, Неваді, Юті, Нью-Мексико і Техасі. Місячну тінь буде також видно в деяких районах Каліфорнії, Айдахо, Колорадо й Аризони. Затемнення закінчиться у США о 12:03 за тихоокеанським часом (13:03 за східним часом).

Після виходу зі США затемнення пройде через Мексику, Беліз, Гондурас, Панаму, Колумбію і завершиться біля атлантичного узбережжя Південної Америки в місті Натал (Бразилія).

За даними NASA, часткове сонячне затемнення у формі півмісяця, коли Місяць закриває тільки частину Сонця, можна буде спостерігати 14 жовтня у всіх 49 континентальних штатах США, включно з Аляскою. Скористайтеся інтерактивною картою затемнення агентства, щоб дізнатися, коли затемнення пройде над вашим регіоном.

Що робити спостерігачам в Україні?

За словами Келлі Коррек (Kelly Korreck), менеджерки програми затемнення в NASA, у день затемнення буде організовано пряму трансляцію, починаючи з 11:30 ранку за східним часом, із краєвидами з Альбукерке (Нью-Мексико), Кірбівілля (Техас) і Вайт-Сендс (Нью-Мексико).

«Наступне кільцеподібне затемнення, яке можна буде спостерігати в цій частині країни, відбудеться 2046 року. Пройде ще чимало часу, перш ніж ми знову побачимо це явище, тому ми закликаємо всіх охочих поспостерігати за ним», — сказав Коррек.

Читайте ще про космос:

Індія готує космічну місію на Сонце. Названо дату

Зонд NASA дізнався одну з таємниць Венери

Масова загибель зірок: вчені наблизилися до розуміння явища – фото

Prompt
#Коли #спостерігати #незвичайне #кільцеве #затемнення

Source link

Коментувати за допомогою Facebook
Оцініть статтю
( Поки що оцінок немає )
Додати коментар