Коні розрізняють радість і смуток по обличчю і голосу людини

Uncategorized

Тварини воліють позитивні обличчя і приходять в збуджений стан при звуках радісного голосу.

Міжнародна група дослідників вивчила здатність коней розпізнавати емоції людини. Тварини вважають за краще радісні обличчя від сумних, і відчували емоційне збудження при звуках радісного голосу.

Попередні дослідження показали, що багато тварин реагують на сильні позитивно або негативно заряджені емоції, наприклад, щастя і гнів. У серії експериментів вчені перевірили, чи можуть вони також розрізняти менш емоційно насичені, «слабкі» емоції як смуток.

Для аналізу поведінки коней поміщали перед двома екранами, на яких зображувалися дві фотографії обличчя однієї людини в радісному і сумному настрої. Паралельно транслювався запис голосу, який виражав або радість, або печаль.

Спочатку коні концентрувалися на тому знімку, який не збігався з емоціями в голосі. Іншими словами, коли коні вперше дивилися на зображення, вони були здивовані несумісністю сумного обличчя і радісного голосу, кажуть автори дослідження. Це означає, тварини можуть асоціювати людське обличчя і голос, що виражають одні й ті ж емоції.

Дослідники також помітили, що після початкового ознайомлення зі знімками коні фокусувалися на екрані з радісним обличчям і дивилися на нього довше і частіше. Більш того, частота їх серцевих скорочень збільшувалася більше, коли трансльований голос висловлював радість, а не печаль.

Одна з можливих причин такої поведінки, на думку дослідників, — це емоційне зараження. Цей ефект вивчений при взаємодії приматів і людей і пов’язаний з тим, що тварини переймають поточний емоційний стан у людини, який за ними спостерігає. Тому звуки радісного голосу покращують настрій коней.

Вчені продовжать дослідження, щоб зрозуміти, чи можуть тварини також розрізняти відтінки негативних настроїв і як вони впливають на поведінку тварин.

#Коні #розрізняють #радість #смуток #по #обличчю #голосу #людини

Source link

Коментувати за допомогою Facebook
Оцініть статтю
( Поки що оцінок немає )
Додати коментар