Китайський супутник створив глобальну карту Марса на основі майже 15 000 знімків

Uncategorized

Дослідники з Китаю опублікували кольорову панорамну карту, яка показує всю поверхню Червоної планети.

Китайське національне космічне управління і Китайська академія наук представили кольорову карту поверхні Марса з просторовим розрішенням 76 м. Зображення отримано на основі тисяч знімків, зроблених автоматичною міжпланетною станцією «Тяньвень-1».

Реліз приурочений до святкування дня космонавтики в Китаї. 24 квітня 1970 року країна вперше успішно вивела на орбіту власний супутник. Всі зображення оброблені відповідно до стандартів картографування і забезпечують просторове розрішення 76 м, відзначають автори дослідження.

Глобальна карта поверхні Марса. зображення: CNSA

Карти містить кілька варіантів відображення поверхні Марса: ортогональну проекцію східної і західної півкуль, проекцію Робінсона, проекцію Меркатора і азимутальну проекцію.

Для створення карти дослідники використовували 14 757 зображень, отриманих камерою дистанційного зондування, встановленої на орбітальному апараті «Тяньвень-1». Знімки були зроблені протягом восьми місяців спостереження: з листопада 2021 року по липень 2022 року. Раніше Китайське національне космічне управління повідомляло, що для отримання знімків всієї планети орбітальному апарату довелося облетіти Марс 1 344 рази.

Ортогональна проекція півкуль Марса. зображення: CNSA

«Тяньвень-1» — перша китайська космічна місія, спрямована на дослідження Марса. Вона складається з однойменного орбітального апарату і модуля з марсоходом «Чжужун». Автоматична міжпланетна станція досягла Червоної планети в лютому 2021 року, і відтоді працює на її орбіті.

Глобальна карта поверхні Марса в різних проекціях. Зображення: CNSA

Марсохід «Чжужун» приземлився на поверхні Марса три місяці по тому — в травні 2021 року. Основна наукова місія ровера була завершена за перші 90 днів, після чого Китайське національне космічне управління продовжило термін роботи пристрою і продовжило дослідження планети.

За даними супутникових спостережень НАСА, c вересня 2022 року марсохід знаходиться в сплячому режимі і більше не рухається. Але результати попередніх спостережень «Чжужун» дозволили, в тому числі, досліджувати склад геологічних порід, прихованих під поверхнею рівнини Утопія.

#Китайський #супутник #створив #глобальну #карту #Марса #на #основі #майже #знімків

Source link

Оцініть статтю
Додати коментар