Медики з’ясували, чи пов’язане споживання червоного м’яса із запаленням

Технології

Багато захворювань, в тому числі серця і судин, пов’язані з хронічним запаленням, а воно, в свою чергу, залежить від харчування. Заведено вважати, що споживання червоного м’яса (свинини, яловичини і баранини) підсилює запальні процеси — проте нове епідеміологічне дослідження спростувало цей зв’язок.

Харчові продукти з червоного м’яса / © Paul J. Richard, France Press

Дієта людини дуже впливає на її здоров’я. Змінюючи харчові звички, ми цілком можемо знизити ризик розвитку нових хвороб або вплинути на вже наявні. Однак для цього необхідно мати якісні, науково обґрунтовані рекомендації по здоровому харчуванню. Вони повинні враховувати в тому числі різноманітність потреб різних груп населення і природну мінливість фізіології людини.

На жаль, наші уявлення про користь і шкоду їжі все ще можуть бути помилковими. Це підкреслює новий результат, опублікований в журналі American Journal of Clinical Nutrition. Автори статті вирішили з’ясувати, наскільки виправдані побоювання щодо зв’язку споживання червоного м’яса з хронічним запаленням.

Червоним м’ясом заведено називати яловичину, свинину і баранину. Це м’ясо зазвичай вважають не таким дієтичним, як риба або м’ясо птиці, тому його споживання рекомендують обмежити, особливо людям з хронічними захворюваннями. Водночас воно багате деяким вітамінами і білками, один з яких — міоглобін — надає червоному м’ясу його колір.

Тепер вчені проаналізували дані про чотири тисячі літніх людей, зібрані в рамках міжнародного дослідження атеросклерозу. Вони провели так зване поперечне дослідження (дослідження методом поперечних зрізів, по-англійськи cross-sectional study): групи випробовуваних порівнювали на підставі одного виміру або обстеження. По суті це обсерваційне (“спостережне”) дослідження, в якому вчені не можуть впливати на досліджувану змінну. Випробовувані вели звичний спосіб життя, а дослідники лише описували його, а заодно стан їх здоров’я.

Враховували суб’єктивну оцінку учасниками свого стану, а також концентрацію ряду метаболітів у плазмі їх крові. Такі маркери дозволяють дізнатися, наприклад, як на організмі позначається регулярне вживання тих чи інших продуктів. Вчені зробили поправку на індекс маси тіла випробовуваних і врахували, хто частіше їв перероблене, а хто — неперероблене червоне м’ясо.

В результаті кореляції між пристрастю до такої їжі і маркерами запалення в крові не виявилося. Особливо важливо, що червоне м’ясо не вплинуло на C-реактивний білок (по-англійськи C — reactive protein) – білок плазми крові, який виконує захисну функцію і регулює стан імунітету.

Автори зробили висновок, що в розвитку хронічного запалення варто звинувачувати скоріше надмірну вагу, а не любов до червоного м’яса. Вони вважають, що свинина, яловичина і баранина — поживна і смачна їжа, яку люди їдять вже дуже давно і що відмовлятися від неї немає особливої потреби.

#Медики #зясували #чи #повязане #споживання #червоного #мяса #із #запаленням

Source link

Коментувати за допомогою Facebook
Оцініть статтю
( Поки що оцінок немає )
Додати коментар