На поверхні Сонця вперше помітили «полярне сяйво»

Лайфхаки

Астрономи зафіксували радіовипромінювання, схожі на полярне сяйво, над сонячними плямами — холоднішими та темнішими ділянками на поверхні зірки

Сонце

Фото: freepik.com

Незвичайне явище під час радіоспостережень помітили астрономи із Центру сонячно-земних досліджень Технологічного інституту Нью-Джерсі. Воно відбулось на висоті близько 40 тис. км над темною плямою на поверхні зірки, повідомляється на сайті інституту.

Зокрема, на поверхні Сонця зафіксували своєрідний тип тривалих поляризованих радіосплесків, що виходять від сонячної плями й тривають понад тиждень.

«Це зовсім не схоже на типові короткочасні сонячні радіосплески, які зазвичай тривають хвилини або години. Це захоплююче відкриття, яке може змінити наше розуміння зіркових магнітних процесів», — заявив провідний автор дослідження Сіджі Ю.

За його словами, зареєстровані на Сонці сяйва утворюються над плямами, де магнітні поля особливо сильні. І вони відрізняються від сонячних бур, які фіксували раніше.

Читайте також:Вчені змоделювали кінець життя на Землі

Як виникло «сяйво»

Виявлене явище має схожі характеристики з радіовипромінюванням, яке реєструють на Землі, Юпітері та Сатурні, а також зірках з невеликою масою.

На Землі північне та південне сяйво відбуваються, коли сонячний вітер порушує атмосферу планети. Через це заряджені частинки проникають у полярні регіони та взаємодіють з атомами кисню та азоту у верхніх шарах атмосфери. Прискорюючись до північного та південного полюсів, такі електрони можуть генерувати інтенсивне радіовипромінювання на частотах близько кількох сотень кГц.

Так, вчені провели аналіз з тимчасовою і просторовою роздільною здатністю. Він передбачає, що це явище викликане електронно-циклотронним мазерним (ЕЦМ) випромінюванням, в якому беруть участь електрони, захоплені в геометріях магнітного поля, що зближаються.

Цікаве по темі: Телескоп JWST виявив подібну до Чумацького Шляху галактику

«Холодніші та сильніші магнітні області сонячних плям створюють сприятливе середовище для виникнення емісії ЕЦМ, проводячи паралелі з магнітними полярними шапками планет та інших зірок і потенційно утворюючи місцевий сонячний аналог для вивчення цих явищ», — пояснив Ю.

Спостереження показали, що ці сяйва не пов’язані зі спалахами на зірці. Надалі вчені планують провести ретроспективний аналіз та з’ясувати, чи можуть зафіксовані раніше випромінювання від Сонця бути такими «полярними сяйвами».

Раніше ми повідомляли, що наприкінці жовтня в південній півкулі Сонця з’явився «вогняний каньйон», який за шириною сягає приблизно 12 тисяч кілометрів. А довжина цієї сонячної прірви становить приблизно 100 тис. км. Причиною появи такої прірви є потужний вибух, що спровокував виверженням магнітної нитки на Сонці

Ознайомтесь з іншими важливими матеріалами:

Вчені виявили кисень в денній атмосфері Венери

З’явилось відео, як апарат NASA протаранив астероїд

Вчені створили космічний супутник з дерева

Prompt
#На #поверхні #Сонця #вперше #помітили #полярне #сяйво

Source link

Коментувати за допомогою Facebook
Оцініть статтю
( Поки що оцінок немає )
Додати коментар