На супутнику Юпітера виявили необхідний для життя елемент

Лайфхаки

Використовуючи телескоп “Джеймс Вебб,” астрономи встановили наявність вуглецю на Європі, одному зі супутників Юпітера

Фото: NASA/JPL-CALTECH/SETI INSTITUTE

Фото: NASA/JPL-CALTECH/SETI INSTITUTE

Про це інформує видання The Guardian.

Науковці знайшли цей життєво важливий елемент під льодовим покровом великого підземного океану, який розташований на Європі. Ширина океану сягає близько 3 тисяч кілометрів, і вуглець знаходиться на глибині 16 км під льодовою поверхнею.

Попередні дослідження вже вказували на присутність на Європі твердого льоду з діоксидом вуглецю. Проте не було ясно, звідки він взявся: чи був це результат метеоритних ударів, чи можливо, він формувався з внутрішніх джерел.

Це відкриття не підтверджує наявність інопланетного життя, але вказує на те, що Європа може бути найперспективнішим місцем у Сонячній системі для його пошуків.

«Це велика справа, і я дуже схвильований цим», — сказав доктор Крістофер Глейн, геохімік з Південно-західного науково-дослідного інституту в Техасі, США. « Ми поки що не знаємо, чи дійсно є життя в океані Європи. Але це нове відкриття додає докази того, що океан Європи був би хорошим вибором для розміщення існуючого життя. З точки зору астробіології це середовище виглядає спокусливим».

Теперішні дані з телескопа “Джеймс Вебб” дозволили зробити висновок, що вуглець має підземне походження. Вибіркове спостереження в ближньому інфрачервоному спектрі підтвердило це. Декілька науковців назвали це відкриття “ключовим,” оскільки вуглець є обов’язковою складовою життя.

Відзначимо, що чотири з шести елементів, які є критичними для життя на Землі – вуглець, водень, кисень та сірка – вже були виявлені на Європі.

Раніше ми писали, що астрономи NASA за допомогою телескопа ім. Джеймса Вебба відкрили потенційно придатний для життя світ K2-18b, який значно більший, ніж наш.

Ознайомтеся з іншими популярними матеріалами:

У NASA назвали найспекотніше літо за всю історію спостережень: Яким воно було

SpaceX відкриється в Європі: як близько до України

Китай збирається освоїти Сонячну систему: оприлюднено план

Prompt
#На #супутнику #Юпітера #виявили #необхідний #для #життя #елемент

Source link

Коментувати за допомогою Facebook
Оцініть статтю
( Поки що оцінок немає )
Додати коментар