Використовуючи телескоп “Джеймс Вебб,” астрономи встановили наявність вуглецю на Європі, одному зі супутників Юпітера
Про це інформує видання The Guardian.
Науковці знайшли цей життєво важливий елемент під льодовим покровом великого підземного океану, який розташований на Європі. Ширина океану сягає близько 3 тисяч кілометрів, і вуглець знаходиться на глибині 16 км під льодовою поверхнею.
Попередні дослідження вже вказували на присутність на Європі твердого льоду з діоксидом вуглецю. Проте не було ясно, звідки він взявся: чи був це результат метеоритних ударів, чи можливо, він формувався з внутрішніх джерел.
Це відкриття не підтверджує наявність інопланетного життя, але вказує на те, що Європа може бути найперспективнішим місцем у Сонячній системі для його пошуків.
«Це велика справа, і я дуже схвильований цим», — сказав доктор Крістофер Глейн, геохімік з Південно-західного науково-дослідного інституту в Техасі, США. « Ми поки що не знаємо, чи дійсно є життя в океані Європи. Але це нове відкриття додає докази того, що океан Європи був би хорошим вибором для розміщення існуючого життя. З точки зору астробіології це середовище виглядає спокусливим».
Теперішні дані з телескопа “Джеймс Вебб” дозволили зробити висновок, що вуглець має підземне походження. Вибіркове спостереження в ближньому інфрачервоному спектрі підтвердило це. Декілька науковців назвали це відкриття “ключовим,” оскільки вуглець є обов’язковою складовою життя.
Відзначимо, що чотири з шести елементів, які є критичними для життя на Землі – вуглець, водень, кисень та сірка – вже були виявлені на Європі.
Раніше ми писали, що астрономи NASA за допомогою телескопа ім. Джеймса Вебба відкрили потенційно придатний для життя світ K2-18b, який значно більший, ніж наш.
Ознайомтеся з іншими популярними матеріалами:
У NASA назвали найспекотніше літо за всю історію спостережень: Яким воно було
SpaceX відкриється в Європі: як близько до України
Китай збирається освоїти Сонячну систему: оприлюднено план
Prompt
#На #супутнику #Юпітера #виявили #необхідний #для #життя #елемент
Source link