Найбільший криптоорієнтований банк Silvergate на межі банкрутства — аналітика

Лайфхаки

Silvergate Bank все ще не може вийти із затяжної кризи, в яку потрапив після краху FTX. Існують серйозні підстави вважати, що банк все ж подасть заяву про захист від банкрутства. Зокрема, минулого тижня з’явилась інформація про «недокапіталізацію» банку, після чого безліч клієнтів поспішили зняти власні депозити

Silvergate Bank

Silvergate Bank Фото: bloomberg.com

Нещодавно Silvergate визнав, що безперервно бориться, балансуючи на межі краху, відстоюючи фінансову спроможність. При цьому, 2 березня банк був вимушений відкласти публікацію річного звіту за 2022 рік, визнавши, що він «недокапіталізований». У результаті Coinbase, Paxos і Circle припинили співпрацю з банком, а Tether і Gemini заявили, що не мають впливу на Silvergate. У результаті його акції впали приблизно на 60% за один день.

Нагадаємо, що Silvergate Bank має тісні стосунки з багатьма біржами, маркет-мейкерами та емітентами стейблкоїнів як другий за величиною постачальник криптовалютних банківських послуг після Signature Bank, і він зазнав низки ударів після падіння FTX. Зокрема, це колективні позови та посилений тиск регуляторів. Відтік клієнтів, спричинений ведмежим ринком, може погіршити ситуацію з ліквідністю.

Облігації банку також зазнали втрат у справедливій вартості на 1 мільярд доларів, і лише 11% його ліквідних активів зберігалися на депозитах Федеральної резервної системи США, в банках та інших фінустановах, а більша частина решти була розміщена в цінних паперах.

Раніше ми також писали про те, як криптоорієнтовані банки постраждали від падіння FTX та криптозими 2022, розглядаючи як приклад саме Silvergate.

Звіт Банку міжнародних розрахунків (Bank for International Settlements, BIS) відносно банківського моніторингу Basel III за лютий 2023 року вказує на те, що 61,7% загальних світових пруденційних ризиків, пов’язаних з криптоактивами, скоріш за все належать Silvergate Bank, що робить його системно важливим для криптовалютної індустрії.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Щоденний огляд криптовалютного ринку: 6 березня

Недолік бізнес-моделі Silvergate, який сформувався задовго до кримінального розслідування Міністерства юстиції щодо його зв’язків з FTX, полягає в тому, що він бере на себе більш значні ризики і вкладає більшу частину своїх нових грошей у довгострокові облігації. Банк занадто малий, щоб дотримуватися правил ліквідності, чим, поміж іншого, і викликає особливу цікавість регуляторних органів.

Насамкінець, Silvergate може стати першим банком, який збанкрутує через безнадійні борги (депозити), а не через «погані активи». Фінансові труднощі Silvergate підкреслюють важливість ретельного регулювання та моніторингу криптовалютних банків і трейдерів для запобігання потенційним ризикам, і фінансовій нестабільності в криптоіндустрії.

Чи є шанс вижити?

У ЗМІ з’явилися відомості, які вказують на те, що гігант світового ринку маркетмейкерів Citadel Securities планує збільшити свою частку в капіталі банку Silvergate, що знаходиться на межі банкрутства, і допомогти йому вийти з кризи ліквідності.

У середині лютого стало відомо, що інвестиційні фірми Citadel Securities і Susquehanna Advisors Group у звітності для SEC розкрили інформацію про купівлю відповідно 7,5% та 5,5% часток в акціонерному капіталі криптовалютного банку Silvergate. На момент публікації звіту SEC частка Citadel Securities становила близько $25 млн.

Поки що інформація не отримала офіційного підтвердження від представників інвестиційної фірми.

Проте цікавим видається питання про те, як оцінювалося становище Silvergate на момент інвестицій від Citadel Securities, чи вивчалася можливість придбання більшої частки та подальшого майбутнього криптобанку?

Теоретично Citadel Securities може врятувати Silvergate від можливого банкрутства, керуючись власними інтересами, що додало б значного оптимізму криптовалютному ринку.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ставимо крипту на паузу? Що відбувається у криптогалузі, і чи будуть Visa та Mastercard заморожувати проєкти

Криптоактиви відокремлюються від фондового ринку і становляться незалежними – CEO Grayscale

Ключовий партнер Ripple укладає угоду з Mastercard для запуску дебетової карти

За матеріалами news.coincu.com, protos.com.

Prompt
#Найбільший #криптоорієнтований #банк #Silvergate #на #межі #банкрутства #аналітика

Source link

Оцініть статтю
Додати коментар