Найкрасивіші хімічні реакції в світі: відео

Uncategorized

Хімія — дуже красива наука. І справа не тільки в стрункості формул, але і в приголомшливих експериментах. Сьогодні ми подивимося на неймовірно красиві досліди.

Відеоканал Beauty of Science представляє нашій увазі неймовірно цікаві ролики. Один з них представляє процес електроосадження металів. В ході нього розчинені металеві катіони відновлюються на електроді, утворюючи ефектні структури. Так виробляють, наприклад, оцинкування звичайних відер, хоча ця технологія може бути досить точною і тонкою, і застосовується також для нанесення робочих шарів на диски пам’яті.

Провідні YouTube-каналу Macro Room цікавляться красою не тільки науки, а й мікросвіту взагалі і з задоволенням знімають під великим збільшенням все, що попадеться під руку, від сигарет і яблук до процесу розчинення фарб у воді. Так був створений і наступний ролик «Ігри зі сталевою шерстю», в якому дуже красиво показаний відомий експеримент, який можна поставити в домашніх умовах – горіння ниток заліза. Так, це саме той випадок, коли залізо красиво горить, окислюючись.

Абсолютно приголомшливі ролики знімає професійний хімік і відомий популяризатор хімії Найл Ред (Nile Red). Погляньмо, наприклад, на цю історію. Ведучий пояснює, що ртуть розчиняє багато металу (в тому числі і золото) – цей процес називається амальгамацією і часто використовується для вилучення металів з руд – і пробує зробити це з алюмінієм. Тонка оксидна плівка, швидко покриває чистий Al на повітрі, не дає розчиненню протікати, але досить видалити її, і процес починається. Повільна амальгамація разом з безперервним окисленням чистого алюмінію призводить до зростання фантастичних структур з білястих ниток оксиду – на жаль, досить тендітних.

Стаття Найкрасивіші хімічні реакції в світі: відео з’явилася спочатку на Цікавості.

#Найкрасивіші #хімічні #реакції #світі #відео

Source link

Коментувати за допомогою Facebook
Оцініть статтю
( Поки що оцінок немає )
Додати коментар