NASA виявило планету з незвичайними дощами

Лайфхаки

Космічний телескоп NASA Джеймс Вебб вивчив атмосферу незвичайної «пухнастої» планети та помітив, що там йдуть піщані дощі

Wasp-107b

Ілюстраційне зображення планети Wasp-107b. Фото: uca.ac.uk

Мова йде про планету Wasp-107b, яка розташована на відстані приблизно 200 світлових років у сузір’ї Діви. Вона була відкрита у 2017 році після того, як астрономи побачили невеликі затемнення батьківської зірки щоразу, коли планета проходила перед нею. За словами вчених, це схоже на те, якби муха пролітала перед вуличним ліхтарем.

Вона привернула увагу вчених своїми досить великими розмірами. Однак її вага порівняно маленька, за що її прозвали «планетою з цукрової вати». Wasp-107b за масою схожа на Нептун, але її розмір майже досягає Юпітера. Така особливість дозволяє телескопу зазирнути глибоко в атмосферу планети.

Останні спостереження за планетою, опубліковані в статті, зафіксували, що там формуються хмари та йдуть дощі із силікатного піску, здіймається дуже висока температура, вирують сильні вітри й стоїть виразний запах діоксиду сірки, як від згорілих сірників.

«Це одна з найбільш «пухнастих» планет, і саме тому ми можемо отримати такі сильні сигнали, коли аналізуємо її атмосферу. Ми працювали над збором і аналізом даних протягом 10 років, але ніщо не підготувало нас до того, що ми насправді побачили», — каже планетологиня з Університету Опен Джоанна Барстоу, яка займається аналізом даних телескопа.

Читайте також: Телескоп JWST виявив подібну до Чумацького Шляху галактику

За її словами, в атмосфері Wasp-107b відбувається щось схоже на колообіг води на Землі. Але натомість саме пісок циклічно переміщується із твердого в газоподібний стан.

Температура у нижніх шарах атмосфери сягає +1000°C. Саме звідти пари силікатів підіймаються вгору, де охолоджуються і перетворюються на мікроскопічні піщинки.

Зрештою такі хмари з піщаного пилу стають досить щільними, щоб пролився дощ із піску в нижні шари атмосфери. Нижче певного рівня пісок знову перетворюється на пару, завершуючи цикл.

Вчені зазначають, що хмари на цій планеті нагадують піщані бурі, де частинки піску рухаються з надзвичайно високою швидкістю — до кількох кілометрів на секунду.

Раніше ми повідомляли, що астрономи відкрили нову гігантську екзопланету, що обертається навколо зорі М-карлика, за допомогою супутника NASA Transiting Exoplanet Survey Satellite (TESS). Нещодавно виявлений інопланетний світ, позначений як TOI-5344 b, схожий за розміром і масою на Сатурн.

Ознайомтесь з іншими важливими матеріалами:

Вчені виявили кисень в денній атмосфері Венери

З’явилось відео, як апарат NASA протаранив астероїд

Вчені створили космічний супутник з дерева

Prompt
#NASA #виявило #планету #незвичайними #дощами

Source link

Коментувати за допомогою Facebook
Оцініть статтю
( Поки що оцінок немає )
Додати коментар