Названа дата запуску другої приватної космічної місії на МКС

Uncategorized

Космічна компанія Axiom Space оголосила, що учасники приватної космічної місії відправляться на МКС в ніч з 8 на 9 травня.

Представники Axiom Space розкрили на прес-конференції деталі другої приватної космічної місії Ax-2 на Міжнародну космічну станцію (МКС). Якщо не буде серйозних невдач в процесі підготовки, чотири астронавти з США і Саудівської Аравії 8 травня відправляться в космос на борту корабля Crew Dragon Freedom, розробленого компанією SpaceX.

Космічний корабель буде виведений на орбіту ракетою-носієм Falcon 9. Старт запланований на 8 травня на 22:43 за східним поясним часом з Космічного центру Кеннеді НАСА у Флориді. Це буде другий політ космічного корабля Crew Dragon в модифікації Freedom («Свобода») і перший для виконання приватного замовлення. Минулого разу «Свобода» доставила на МКС екіпаж НАСА.

За планом місії, космічний корабель Crew Dragon зробить 37 годинний політ і зістикується з МКС 10 травня. Після цього екіпаж зможе потрапити на станцію. Очікується, що вони проведуть на орбіті 10 днів і виконають понад 20 дослідних експериментів, результатом яких стане близько 130 годин національних лабораторних досліджень.

Друга приватна космічна місія відправиться на МКС трохи більше, ніж через рік після успіху першої. Нагадаємо, місія Ax-1, також розроблена Axiom Space, успішно пройшла в квітні минулого року. Тоді чотири учасники провели на орбіті 17 днів.

Названа дата запуска второй частной космической миссии на МКС

Команда космічної місії Ax-2 (зліва направо): командир місії Пеггі Вітсон, пілот Джон Шоффнер, фахівці Алі Аль-Карні і Райяна Барнауі. Фото: Axiom Space

Екіпаж Ax-2 очолить колишня астронавтка НАСА Пеггі Вітсон ( Peggy Whitson), яка раніше працювала на МКС в складі екіпажу американського космічного агентства. Вітсон належить світовий рекорд за сукупним часом, проведеного на орбіті, серед жінок: за три попередніх польоту вона вже провела в космосі понад 665 днів.

Також в складі екіпажу увійшли два астронавти з Саудівської Аравії: Райяна Барнауі (Rayyanah Barnawi) і Алі Аль-Карні (Ali Alqarni). Вони стануть першими громадянами цієї держави, які відвідали МКС, а Барнауі — також першою жінкою з Саудівської Аравії, яка полетіла в космос. Четвертий член команди: американський інвестор і пілот Джон Шоффнер (John Shoffner).

Компанія Axiom Space — планує і далі розвивати приватну космонавтику і космічний туризм. Серед планів компанії, в тому числі створення власної приватної космічної станції, яка буде працювати після виведення МКС з експлуатації.

#Названа #дата #запуску #другої #приватної #космічної #місії #на #МКС

Source link

Оцініть статтю
Додати коментар