Лідери рейтингу найбільших компаній України за результатами 2023 року змінились. Перше місце посів відомий ритейлер
Торік загалом перша сотня найбільших компаній заробила 3,3 трлн грн, що становить близько 20% доходів усього бізнесу в Україні (у 2022-му цей показник був 3,1 трлн грн), йдеться в рейтингу ЕП.
Водночас у деяких секторах відбулись значні зміни. Вже багато років лідером рейтингу був НАК «Нафтогаз України». Однак за підсумками 2023 року першу сходинку вперше зайняла інша компанія, а саме торговельна мережа «АТБ-Маркет». Оборот ритейлера за рік збільшився на 33 млрд грн — до 181 млрд грн.
Водночас зазначається, що консолідований дохід Нафтогазу (разом з дистриб’юторським бізнесом) все одно залишається найбільшим у країні.
Читайте також: Скільки задонатив український ритейл за 2 роки повномасштабної війни
Збільшення доходу зафіксували й в інших представників ритейлу. Десять з них, які представлені в рейтингу, збільшили оборот з 413 млрд грн до 537 млрд грн.
«На відміну від першого року війни, у 2023 році споживча інфляція була мінімальною, тож цей результат – лише їх заслуга», — зазначають укладачі рейтингу.
Скільки податків сплатив АТБ у 2023 році
В пресслужбі торговельної мережі зазначили, що торік група компаній втримала галузеве лідерство та звання найбільшого платника податків у вітчизняному продуктовому ритейлі.
За підсумками 2023 року компанія сплатила 25,06 млрд грн податків та зборів, включно з митними платежами та ЄСВ, що на 4,62 млрд грн більше, ніж у 2022-му.
З загальної суми до держбюджету надійшло 16,49 млрд грн, до місцевих бюджетів — 6,02 млрд грн, до цільових фондів — 2,55 млрд грн. Зведений бюджет, який містить державну та місцеву скарбниці, митні платежі, акцизи від маркованої продукції, а також цільові фонди протягом року отримали від «АТБ» 20,04 млрд грн.
Вас може зацікавити: Скільки заробили онлайн-магазини в Україні у 2023 році — дослідження
«Попри серйозні виклики, загрози та складнощі відповідальний торговельний бізнес, котрий протягом буремного 2022-го зазнав певного спаду, у 2023-му вже показав зростання добрими темпами. Є навіть підстави вважати, що цього року він досягне довоєнного рівня. Це важливо насамперед тому, що ритейл є драйвером української економіки – його внесок у ВВП країни становить близько 14%», — зазначають в АТБ.
Водночас сума благодійної допомоги від АТБ для ЗСУ, добровольчих формувань, медичних закладів, рятівників, волонтерських організацій, постраждалого цивільного населення тощо вже перевищила 1 млрд грн.
Нагадаємо, українські ритейлери зазнали значних фінансових втрат у перші роки після початку повномасштабного вторгнення рф в Україну. Водночас попри війну ритейлери не зупиняють розвиток власних мереж.
Раніше ми писали, що за 12 місяців минулого року провідні компанії галузі ритейлу заплатили більше 28 млрд грн податків на працю у вигляді ПДФО, військового збору та ЄСВ і забезпечили роботою більше 393 000 працівників.
До війни сфера роздрібної торгівлі знаходилася в топ-5 найбільш прибуткових галузей економіки України. Як свідчить нещодавнє дослідження RAU, на кінець 2023 року вже працювало на 11% більше торгових точок ніж на початку минулого року.
Ознайомтеся з іншими популярними матеріалами:
Одна з найбільших європейських бірж залучатиме інвестиції для України
Як бізнесмену початківцю залучити кошти: що таке краудфандинг та як він працює
Що таке лаунчпади: як залучити гроші для бізнесу
Prompt
#Названо #найбільшу #компанію #України #за #підсумками #року
Source link