Названо найбільшу компанію України за підсумками 2023 року

Лайфхаки

Лідери рейтингу найбільших компаній України за результатами 2023 року змінились. Перше місце посів відомий ритейлер

Названо найбільшу компанію України за підсумками 2023 року

Фото: freepik.com

Торік загалом перша сотня найбільших компаній заробила 3,3 трлн грн, що становить близько 20% доходів усього бізнесу в Україні (у 2022-му цей показник був 3,1 трлн грн), йдеться в рейтингу ЕП.

Водночас у деяких секторах відбулись значні зміни. Вже багато років лідером рейтингу був НАК «Нафтогаз України». Однак за підсумками 2023 року першу сходинку вперше зайняла інша компанія, а саме торговельна мережа «АТБ-Маркет». Оборот ритейлера за рік збільшився на 33 млрд грн — до 181 млрд грн.

Водночас зазначається, що консолідований дохід Нафтогазу (разом з дистриб’юторським бізнесом) все одно залишається найбільшим у країні.

Читайте також: Скільки задонатив український ритейл за 2 роки повномасштабної війни

Збільшення доходу зафіксували й в інших представників ритейлу. Десять з них, які представлені в рейтингу, збільшили оборот з 413 млрд грн до 537 млрд грн.

«На відміну від першого року війни, у 2023 році споживча інфляція була мінімальною, тож цей результат – лише їх заслуга», — зазначають укладачі рейтингу.

Скільки податків сплатив АТБ у 2023 році

В пресслужбі торговельної мережі зазначили, що торік група компаній втримала галузеве лідерство та звання найбільшого платника податків у вітчизняному продуктовому ритейлі.

За підсумками 2023 року компанія сплатила 25,06 млрд грн податків та зборів, включно з митними платежами та ЄСВ, що на 4,62 млрд грн більше, ніж у 2022-му.

З загальної суми до держбюджету надійшло 16,49 млрд грн, до місцевих бюджетів — 6,02 млрд грн, до цільових фондів — 2,55 млрд грн. Зведений бюджет, який містить державну та місцеву скарбниці, митні платежі, акцизи від маркованої продукції, а також цільові фонди протягом року отримали від «АТБ» 20,04 млрд грн.

Вас може зацікавити: Скільки заробили онлайн-магазини в Україні у 2023 році — дослідження

«Попри серйозні виклики, загрози та складнощі відповідальний торговельний бізнес, котрий протягом буремного 2022-го зазнав певного спаду, у 2023-му вже показав зростання добрими темпами. Є навіть підстави вважати, що цього року він досягне довоєнного рівня. Це важливо насамперед тому, що ритейл є драйвером української економіки – його внесок у ВВП країни становить близько 14%», — зазначають в АТБ.

Водночас сума благодійної допомоги від АТБ для ЗСУ, добровольчих формувань, медичних закладів, рятівників, волонтерських організацій, постраждалого цивільного населення тощо вже перевищила 1 млрд грн.

Нагадаємо, українські ритейлери зазнали значних фінансових втрат у перші роки після початку повномасштабного вторгнення рф в Україну. Водночас попри війну ритейлери не зупиняють розвиток власних мереж.

Раніше ми писали, що за 12 місяців минулого року провідні компанії галузі ритейлу заплатили більше 28 млрд грн податків на працю у вигляді ПДФО, військового збору та ЄСВ і забезпечили роботою більше 393 000 працівників.

До війни сфера роздрібної торгівлі знаходилася в топ-5 найбільш прибуткових галузей економіки України. Як свідчить нещодавнє дослідження RAU, на кінець 2023 року вже працювало на 11% більше торгових точок ніж на початку минулого року.

Ознайомтеся з іншими популярними матеріалами:

Одна з найбільших європейських бірж залучатиме інвестиції для України

Як бізнесмену початківцю залучити кошти: що таке краудфандинг та як він працює

Що таке лаунчпади: як залучити гроші для бізнесу

Prompt
#Названо #найбільшу #компанію #України #за #підсумками #року

Source link

Оцініть статтю
Додати коментар