Названо нову столицю європейського «розумного» туризму

Лайфхаки

Дублін став переможцем конкурсу на звання столиці «розумного» туризму на 2024 рік. Ірландська столиця обійшла п’ятьох інших фіналістів конкурсу: Бремерхафен (Німеччина), Корк (Ірландія), Генуя, (Італія), Хельсінгборг (Швеція), Сан-Себастьян (Іспанія). Також званням «Зелений піонер» було відзначено італійське місто Гроссето (за зусилля щодо сталого розвитку)

Dublin

Dublin Фото: pexels.com

Ініціатива відзначає видатні досягнення європейських міст як туристичних дестинацій у сферах сталого розвитку, доступності, цифровізації, а також культурної спадщини та креативності.

Нагадаємо, що дестинація — це географічна територія, яка є привабливою для туристів завдяки наявності унікальних або специфічних туристсько-рекреаційних ресурсів та відповідної інфраструктури, доведених до споживачів у вигляді готового туристичного продукту з метою задоволення їх найрізноманітніших потреб.

Оголошення було зроблено в Брюсселі, організатори відзначили Дублін за його прагнення створити більш зелене, доступне, інклюзивне та інноваційне місто, як для туристів, так і для місцевих жителів.

Міста-переможці отримають індивідуальну скульптуру та рекламну підтримку. Разом з містами-фіналістами вони також приєднаються до мережі «розумних» і сталих туристичних напрямків у Європі. Ця мережа сприяє обміну знаннями та передовим досвідом.

Цікаве по темі: Названо міста, де дорожче всього жити в 2023 — EIU

Про конкурси

Європейська комісія запровадила два конкурси, спрямовані на просування «розумного» та сталого туризму в межах ЄС. Такі конкурси націлені на подальше посилення мережевої взаємодії та зміцнення дестинацій, а також полегшення обміну найкращими практиками.

«Європейська столиця розумного туризму» враховує досягнення європейських міст як туристичних дестинацій у таких чотирьох категоріях: доступність, сталість, діджиталізація та культурна спадщина і творчість.

У той же час, «Європейський зелений піонер розумного туризму», що виник на базі конкурсу «Європейські дестинації досконалості» (EDEN), відзначає менші дестинації, які успішно реалізували стратегії, спрямовані на розвиток сталого туризму шляхом впровадження «зеленого» переходу.

«Розумний туризм» — це ініціатива Європейської Комісії, що фінансується в рамках програми COSME. Він має на меті зробити туристичний сектор більш інноваційним, використовуючи цифрові технології, щоб надати туристам більш ефективні, персоналізовані та приємні враження, одночасно сприяючи сталому розвитку та управлінню туристичними дестинаціями.

Влада європейських країн активізувала свої зусилля з метою сприяння швидкому відновленню туристичного сектору, який сильно постраждав від поширення коронавірусу та його нових різновидів.

Зазначимо, що саме ряд нових об’єктів, таких як Генрієтта-стріт, 14, Музей ірландської еміграції EPIC, а також цифрові інновації, такі як застосунок Dublin Discovery Trails, закріпили перемогу міста.

Dublin

Dublin Фото: unsplash.com

Ознайомтеся з іншими популярними матеріалами:

Де в ЄС найдорожче жити: топ-5 країн із найвищими цінами

Де в ЄС вигідніше всього жити українцям: порівняння цін

Де в ЄС найбільше працевлаштованих українських біженців

За матеріалами schengenvisainfo.com, rte.ie.


Prompt
#Названо #нову #столицю #європейського #розумного #туризму

Source link

Коментувати за допомогою Facebook
Оцініть статтю
( Поки що оцінок немає )
Додати коментар