Названо продукти, які захищають мозок від деменції, і коли треба їх вживати

Uncategorized

Вчені з Австралійського національного університету досліджували обсяги головного мозку і ураження білої речовини, а також їх зв’язок з харчуванням.

Photo by engin akyurt on Unsplash

Попередні дослідження показали, що споживання магнію з їжею впливає на біологічні процеси, які запобігають старіння мозку. Однак точні механізми, які лежать в основі його нейропротекторних ефектів, чітко не визначені. Вчені не знають, в який момент споживання магнію починає впливати на здоров’я мозку.

Спосіб життя і дієта — модифікуючі фактори ризику розвитку деменції. Важливо, щоб про роль магнію як профілактичний засіб було відомо більше, вважають автори дослідження. Тому співробітники Австралійського національного університету вивчили обсяги головного мозку і ураження білої речовини (white matter lesions, WML), а також як ці фактори пов’язані з вживанням магнію з їжею.

Обсяг головного мозку — особливо важливий фактор розвитку нейродегенеративних захворювань. У людей з хворобою Альцгеймера його атрофія якраз передує появі клінічних симптомів. Рання характеристика захворювання — атрофія гіпокампа, складної структури мозку, яка грає роль в процесах навчання і пам’яті.

Біла речовина знаходиться у всій центральній нервовій системі, але, в основному, у внутрішній частині головного мозку. Вона складається з пучків мільйонів нервових волокон, які з’єднуються з сірою речовиною. Ураження білої речовини — області аномальної мієлінізації в головному мозку, проявляються у вигляді яскравих плям на МРТ-скануванні головного мозку. Іноді вони свідчать про нормальне старіння і не мають клінічного значення. Але найчастіше вказують на запалення і пошкодження мієліну, ізолюючої оболонки, що оточує нерви. Вважається, що ці аномалії — рання ознака нейродегенеративних станів, таких як хвороба Альцгеймера і інсульт.

У новому дослідженні взяли участь 6 001 людей у віці від 40 до 73 років, у яких не було ознак неврологічних розладів. Вони заповнювали онлайн-анкету п’ять разів протягом 16 місяців, а вчені використовували їх відповіді для розрахунку щоденного споживання магнію на основі 200 продуктів з різним розміром порцій.

Виявилося, що магній, який надходить з їжею пов’язаний з великими обсягами мозку і низькими показниками WML, особливо в сірій і білій речовині. Вчені виявили, що нейропротекторний ефект магнію був істотним, але відрізнявся в різних областях мозку (найбільше в сірій речовині і гіпокампі).

Вчені порівняли дані людей з нормальним споживанням магнію (близько 350 мг) в день з тими, які брали з їжею понад 550 мг. Виявилося, що вік мозку у першої групи був приблизно на рік менше, ніж їх «вік організму» після досягнення 55 років.

«Збільшення споживання магнію на 41% призводить до зниження вікового зменшення розміру мозку. Це пов’язано з поліпшенням когнітивних функцій і меншим ризиком або відстроченим початком деменції в більш пізньому віці», — пояснює Хавла Алатік, провідний автор дослідження.

У той час як дані показали сильний зв’язок між вживанням магнію і обсягами мозку і WML у чоловіків і жінок, можливі нейропротекторні ефекти речовини були значущими тільки у жінок. Крім того, дослідження не показало зв’язку між споживанням магнію з їжею і кров’яним тиском.

Грунтуючись на нових даних, дослідники рекомендують збільшити споживання магнію з більш раннього віку для захисту від нейродегенеративних захворювань.

«Дослідження показало, що більш високе споживання магнію з їжею сприяє нейропротекції на більш ранніх етапах процесу старіння, а профілактичні ефекти проявляються в 40 років або навіть раніше. Це означає, що люди різного віку повинні приділяти більше уваги споживанню магнію», — додає автор нової роботи.

У дослідженні вчені використовували продукти, в яких багато магнію: банани, зелені листові овочі, авокадо, кеш’ю і мигдаль, бобові, тофу, жирну рибу, насіння і цільнозернові продукти. Темний шоколад також багатий магнієм.

#Названо #продукти #які #захищають #мозок #від #деменції #коли #треба #їх #вживати

Source link

Коментувати за допомогою Facebook
Оцініть статтю
( Поки що оцінок немає )
Додати коментар