НБУ заборонить банкам кредитувати певні проєкти: які саме

Лайфхаки

НБУ має намір впровадити нові методики стрес-тестування банків з акцентом на екологічні загрози. У майбутньому банки не зможуть кредитувати неекологічний бізнес

Фото: bank.gov.ua та freepik.com

Фото: bank.gov.ua та freepik.com

«Спочатку ми маємо оцінити ESG-ризики в банківському секторі», — заявила на щорічному міжнародному форумі International Sustainability Forum 2023 перший заступник голови НБУ Катерина Рожкова.

НБУ надалі зосередиться на стрес-тестуванні ESG-загроз. Спершу у відомстві з’ясують, як ці ризики впливають на комерційну діяльність клієнтів банків та як це відображається на стабільності та капіталі банку. Мета полягає у тому, щоб ресурси були спрямовані виключно на ESG-проекти.

В НБУ кажуть, що формуватимуть умови, за яких банкам буде важко фінансувати проєкти з великими ризиками, або кредитування таких проєктів буде коштувати значно більше.

У січні 2024 року НБУ розробить опитувальник щодо ESG ризиків у банківському секторі. До другого кварталу того ж року планується аналіз отриманих відповідей та розробка таксономії (коди КВЕД відповідної діяльності) для встановлення критеріїв управління банківськими ESG-ризиками та розкриття відомостей про них.

Цікаве по темі: Ексменеджер Сенс Банку очолив Департамент грошового обігу НБУ

Нагадаємо, народні депутати з фінансового комітету ВРУ дійшли згоди з Національним банком України про збільшення тимчасового податку на прибуток для банківських установ.

Регулятор та комітет пропонують на 2 роки вдвічі збільшити ставку податку на прибуток банків — з 18% до 36%.

Раніше ми писали, що Національний банк України схвалює ініціативу від народних депутатів про тимчасове збільшення податків для банків. Про це розповів голова НБУ Андрій Пишний.

Він роз’яснив, що така стратегія – підвищення податкової ставки на прибуток, а не лише оподаткування процентного доходу – за думкою НБУ допомагає відвернути потенційний ризик: в разі відсутності додаткового оподаткування комерційного доходу, банки можуть коригувати своє ціноутворення, і, як результат, комісії будуть збільшуватися.

Наприкінці серпня у Верховній Раді зареєстрували законопроєкт про тимчасове оподаткування надприбутків банків, яким пропонується запровадити 5% податку на чистий процентний дохід банків додатково до сплати податку на прибуток підприємств.

Ознайомтеся з іншими популярними матеріалами:

НБУ знову пом’якшує валютні обмеження

НБУ понизив облікову ставку до 20%

НБУ отримав міжнародний сертифікат з протидії корупції

Prompt
#НБУ #заборонить #банкам #кредитувати #певні #проєкти #які #саме

Source link

Коментувати за допомогою Facebook
Оцініть статтю
( Поки що оцінок немає )
Додати коментар