НБУ має намір впровадити нові методики стрес-тестування банків з акцентом на екологічні загрози. У майбутньому банки не зможуть кредитувати неекологічний бізнес
«Спочатку ми маємо оцінити ESG-ризики в банківському секторі», — заявила на щорічному міжнародному форумі International Sustainability Forum 2023 перший заступник голови НБУ Катерина Рожкова.
НБУ надалі зосередиться на стрес-тестуванні ESG-загроз. Спершу у відомстві з’ясують, як ці ризики впливають на комерційну діяльність клієнтів банків та як це відображається на стабільності та капіталі банку. Мета полягає у тому, щоб ресурси були спрямовані виключно на ESG-проекти.
В НБУ кажуть, що формуватимуть умови, за яких банкам буде важко фінансувати проєкти з великими ризиками, або кредитування таких проєктів буде коштувати значно більше.
У січні 2024 року НБУ розробить опитувальник щодо ESG ризиків у банківському секторі. До другого кварталу того ж року планується аналіз отриманих відповідей та розробка таксономії (коди КВЕД відповідної діяльності) для встановлення критеріїв управління банківськими ESG-ризиками та розкриття відомостей про них.
Цікаве по темі: Ексменеджер Сенс Банку очолив Департамент грошового обігу НБУ
Нагадаємо, народні депутати з фінансового комітету ВРУ дійшли згоди з Національним банком України про збільшення тимчасового податку на прибуток для банківських установ.
Регулятор та комітет пропонують на 2 роки вдвічі збільшити ставку податку на прибуток банків — з 18% до 36%.
Раніше ми писали, що Національний банк України схвалює ініціативу від народних депутатів про тимчасове збільшення податків для банків. Про це розповів голова НБУ Андрій Пишний.
Він роз’яснив, що така стратегія – підвищення податкової ставки на прибуток, а не лише оподаткування процентного доходу – за думкою НБУ допомагає відвернути потенційний ризик: в разі відсутності додаткового оподаткування комерційного доходу, банки можуть коригувати своє ціноутворення, і, як результат, комісії будуть збільшуватися.
Наприкінці серпня у Верховній Раді зареєстрували законопроєкт про тимчасове оподаткування надприбутків банків, яким пропонується запровадити 5% податку на чистий процентний дохід банків додатково до сплати податку на прибуток підприємств.
Ознайомтеся з іншими популярними матеріалами:
НБУ знову пом’якшує валютні обмеження
НБУ понизив облікову ставку до 20%
НБУ отримав міжнародний сертифікат з протидії корупції
Prompt
#НБУ #заборонить #банкам #кредитувати #певні #проєкти #які #саме
Source link