Нові дані викликають побоювання щодо економіки Китаю

Лайфхаки

Обсяг імпорту Китаю різко впав, а експорт сповільнився. Що далі?

Американская и китайская валюта

Фото: motionarray.com

Імпорт Китаю минулого місяця зазнав найзначнішого зниження за рік, впавши на 7,9%. Падіння було настільки сильним, що аж поставило під сумнів темпи відновлення економіки країни.

Тим часом експорт виріс на 8,5%, що вже повільніше, ніж очікувалося.

Сумнівні показники

Нещодавно випущена інформація про торгівлю азійського гіганта мала вирішальне значення для визначення стану економіки Китаю після трьох років “під замком” у зв’язку з заходами боротьби з коронавірусом. ВВП Китаю збільшився на 4,5% у першому кварталі 2023 року, а експорт покращився після кількох місяців слабких показників, але влада попередила про неповне відновлення, оскільки світовий попит на товари знизився.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Ставки хедж-фондів сигналізують про проблеми економіки США

Побоювання економістів

Економісти назвали уповільнення експорту однією з найсерйозніших проблем для китайських політиків з огляду на високу глобальну інфляцію та слабкість споживчого попиту. Пекін поставив обережну мету зростання на рівні 5% на рік, що є найнижчим показником за останні десятиліття, після того, як у 2022 році він не досяг мети в 5,5% через вплив обмежень, пов’язаних з Covid-19, та спалахів вірусу у великих містах.

Вплив на валютний та фондовий ринок

Публікація торгових даних викликала падіння юаня щодо долара на 0,2% аж до 6,9254 юаня. У Гонконгу втрати індексу Hang Seng China Enterprises посилилися, внаслідок чого еталонний показник знизився на 2,1%. Хао Чжоу, головний економіст Guotai Junan International, заявив, що дані про торгівлю, особливо дані про імпорт, були “дещо песимістичні”, і припустив, що вони вказують на уповільнення темпів зростання у другому кварталі.

Причини скорочення імпорту

Чживей Чжан, президент Pinpoint Asset Management, сказав, що квітневе скорочення імпорту могло бути частково пов’язане з уповільненням глобального споживання, що вплинуло на імпорт Китаєм деталей та компонентів, які потім переробляються та експортуються.

Сумнівність офіційних даних Китаю

Комуністична ідеологія Китаю проникає у всі сфери, як наслідок бажане видають за дійсне. Багато чиновників було спіймано на фальсифікації даних, що з огляду на і так плачевні цифри наводить на серйозні роздуми.

Підсумок

Останній випуск торгових даних за квітень викликав побоювання щодо темпів відновлення економіки Китаю. Значне скорочення імпорту і повільніше, ніж очікувалося, зростання експорту вказують на те, що економіка країни може мати справу з проблемами в майбутньому, особливо з урахуванням впливу високої світової інфляції та слабкого споживчого попиту. У той час, як Китай встановив обережну мету зростання на рік, дані про торгівлю вказують на уповільнення темпів зростання у другому кварталі. Ситуація ще більше посилюється уповільненням глобального споживання, що позначилося на імпорті Китаєм деталей та компонентів. У міру того як країна долає ці проблеми, ще невідомо, що чекає на економіку Китаю в майбутньому.

Це все додається до і так абиякого списку відверто слабких місць Китаю. З таких: старіння населення, наслідки COVID-19, нестабільний ринок нерухомості та жорстка ідеологічна політика.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

PacWest банк шукає покупця після падіння на 50%: нова фаза кризи у США

Найбільша кредитна криза в США за 80 років: у Morgan Stanley розповіли що далі

ФРС США підвищила ставку на 0,25 процентних пункти у відповідь на кризу в банківському секторі

За матеріалами Financial Times

Prompt
#Нові #дані #викликають #побоювання #щодо #економіки #Китаю

Source link

Оцініть статтю
Додати коментар