Новий закон про кредитні спілки: що зміниться

Криптовалюта

Верховна Рада встановила нові вимоги до роботи кредитних спілок

Новий закон про кредитні спілки: що зміниться

Фото: ua.depositphotos.com

Верховна Рада на засіданні в п’ятницю, 14 липня, ухвалила нову редакцію закону про кредитні спілки. Відповідний законопроєкт №5125 підтримали 258 депутатів, повідомив Ярослав Железняк.

Слід зазначити, що законопроєкт дістав підтримку депутатів ще в червні 2021 року на першому читанні, а в листопаді того самого року його скерували на повторне друге читання. Згідно з пояснювальною запискою, чинний закон України “Про кредитні спілки” ухвалили приблизно 20 років тому, і він не враховує останніх тенденцій розвитку світової фінансової інфраструктури.

Його ухвалення стало необхідним після ліквідації Національної комісії, що здійснювала держрегулювання у сфері ринків фінансових послуг, та “спліту” її повноважень між Національним банком і Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку.

Законопроєкт пропонує розширити можливості кредитних спілок, включно з наданням нових видів послуг, таких як обмін валют та певні платіжні послуги.

Головна мета нового закону полягає в підвищенні доступності фінансових послуг для широкої громадськості, поліпшенні вимог до ліцензування та корпоративного управління в кредитних спілках, а також впровадженні системи завчасного попередження ризиків для оперативного реагування на можливі проблеми в діяльності кредитних спілок.

Крім того, процедуру добровільного та примусового виходу кредитних спілок з ринку також буде вдосконалено. Такий крок захистить права членів кредитної спілки від недобросовісних учасників ринку.

Станом на початок 2023 року в Україні діяло 162 кредитні спілки із загальними активами 1,29 млрд грн.

Раніше ми писали про те, що Нацбанк оштрафував дві кредитні спілки: про кого йдеться.

Вас також можуть зацікавити новини:

Prompt
#Новий #закон #про #кредитні #спілки #що #зміниться

Source link

Коментувати за допомогою Facebook
Оцініть статтю
( Поки що оцінок немає )
Додати коментар