Обміняти лампи розжарювання на світлодіодні: чому у деяких людей виникають проблеми

ЛайфхакиЖителі Хмельниччини вже обміняли близько 270 тисяч лампочок.

Завтра, 25 лютого, стартує новий етап державної програми з обміну ламп розжарювання на світлодіодні. Обміняти п’ять лампочок зможуть не лише жителі міст, а й сільської місцевості. Для цього потрібно подати заявку через застосунок «Дія» або безпосередньо прийти у відділення Укрпошти. Втім, з останнім способом іноді можуть виникнути проблеми.

Власне до кореспондентів сайту «Є» звернулися літні жителі кількох населених пунктів. Кажуть, що у них немає смартфонів, щоб подати заявку через «Дію». Без цього у поштових відділеннях лампочки не обмінюють. Нібито чекають відповідного розпорядження або говорять, що лампочок немає. Дійсно у селах такі проблеми пов’язані з тим, що там обмін ще не стартував.

Як пояснили представники «Дії», у селах обмінювати лапочки почнуть 25 лютого. Це можна буде зробити навіть без подання заявку у мобільному застосунку.

Однак навіть жителі міст можуть стикнутися з тим, що без реєстрації у «Дії» вони поки що не зможуть обміняти лампочки. Причина проста — лампочки швидко закінчуються й іноді доведеться чекати на нову партію. Про це сайту «Є» розповів директор Хмельницької філії АТ «Укрпошта» Микола Громов.

За його словами, обміняти лампи розжарювання на LED-лампи можна у всіх відділеннях Укрпошти без попередньої реєстрації. Для цього потрібно прийти у відділення з паспортом, РНОКПП (раніше індивідуальний податковий номер) та жарівками. Оскільки лампи для обміну Укрпошта отримує невеликими партіями, пріоритет надається мешканцям Хмельниччини, які попередньо подали замовлення через застосунок «Дія». Отримати лампи без реєстрації можна у випадку їх наявності у відділенні по залишковому принципу.

«Тобто спочатку з того обсягу ламп, що є у відділенні, резервуються лампи, які заброньовані через «Дію». Решту вже видають у порядку «живої» черги. Зараз перша партія ламп закінчується. Тому у деяких відділеннях тимчасово не можна обміняти лампи без реєстрації. Однак найближчим часом очікуємо нову партію, тому обміняти лампи можна буде і з реєстрацією, і без», — пояснив Микола Громов.

Він додав, що наразі жителі Хмельниччини обміняли близько 270 тисячі лапочок. А загалом по Україні ця цифра перевищила сім мільйонів ламп.

За словами Миколи Громова, лампи розжарювання, отримані від населення, — утилізують. Це питання прописане у відповідні постанові Кабміну. Згідно з нею, це завдання покладене на обласні військові адміністрації. Наразі вони готують необхідну документацію та проводять тендери, щоб обрати майбутнього утилізатора. До того часу Укрпошта зберігає у себе отримані жарівки.

Інструкція, як подати заявку через «Дію»

Крок перший. Зайдіть у «Дію» й у категорії «Послуги» оберіть пункт «Обмін лампочок». Якщо він відсутній, оновіть застосунок. Для цього потрібно перейти у «Меню» та знайти функцію «Оновити застосунок».

Кроку другий. Натиснувши на послугу «Обмін лампочок», вкажіть свій номер телефону та відділення Укрпошти, у якому ви хочете обміняти лампи. Опісля вкажіть кількість і тип світлодіодних лампочок, які хочете отримати. На вибір пропонується два варіанти з різними видами цоколів.

Так, світлодіодні лампи Е14 мають малий цоколь, а Е27 — більший, найпоширеніший вид цоколя. Наприклад, якщо вам потрібно замінити викручену зі світильника звичайну лампу розжарювання, то варто обирати світлодіодну саме з цоколем Е27. Крім того, є можливість взяти лампи двох видів. Наприклад, вказати дві лампочки типу Е14 і три типу Е27.

Крок третій. Чекайте на підтвердження від «Дії». Воно може прийти через кілька днів, тож потрібно періодично заходити у застосунок.

Крок четвертий. Отримавши підтвердження, можете йти у відділення Укрпошти. Зверніть увагу: лампочки там зберігатимуться протягом п’яти робочих днів. Якщо ви не встигнете у цей термін, їх віддадуть іншій людині. Але не варто хвилюватися — в такому випадку ви можете повторно подати заявку через «Дію».

Крок п’ятий. Прийшовши додому, одразу перевірте, чи працюють усі п’ять лампочок. Браковану можна замінити на Укрпошті протягом місяця з дня отримання. Перевірити лампи у відділенні не можна.

Читайте також: Нагороди від президента й нова марка: як у Хмельницькому пройшов волонтерський сніданокSource link

Оцініть статтю
Додати коментар