Опубліковано фото дуже рідкісного полярного сяйва

Uncategorized

Ефірно-зелені «нити» північного сяйва сфотографували у нічному небі над Ісландією.

Зелені «завитки» північного сяйва зняли в нічному небі над Ісландією після того, як порив сонячного вітру змусив вібрувати магнітний щит Землі як гітарну струну. Хвилясті лінії, що світяться, відображають довжини хвиль магнітних пульсацій. Це дуже рідкісне і його вдалося сфотографувати.

Джефф Дай, астрофотограф та учасник проєкту «Світ уночі» (TWAN), помітив зигзагоподібне світлове шоу над Керідом — кратерним озером на півдні Ісландії — 16 січня, повідомляє Spaceweather.com. Незвичайне явище, відоме як «завитки північного сяйва», тривало «кілька хвилин», перш ніж повністю зникло, написав Дай у соцмережах.

Полярні сяйва виникають, коли високоенергетичні частки Сонця оминають магнітне поле Землі чи магнітосферу. Цей процес збуджує молекули газу, які в результаті випромінюють кольорове світло. Зазвичай ці танці вогні хаотично кружляють нічним небом, у них немає певної форми або візерунка.

«Завитки полярних сяйв» — це рідкісна високоорганізована версія таких вогнів. Вони викликані масивними брижами в магнітосфері, відомою як хвилі наднизької частоти (ПНЧ). За даними Spaceweather.com, ці магнітні поштовхи найчастіше викликаються поривом сонячного вітру, який стикається із захисним куполом Землі і може змусити нашу атмосферу «дзвеніти як дзвін».

Зазвичай ПНЧ-хвилі невидимі та їх фіксують лише наукові прилади. Але в даному випадку пульсації дозволили сонячному випромінюванню проникнути в магнітосферу та створити особливу смугу світла, що набула форми невидимих вище хвиль.

Стаття Опубліковано фото дуже рідкісного полярного сяйва з’явилася спочатку на Цікавості.

#Опубліковано #фото #дуже #рідкісного #полярного #сяйва

Source link

Коментувати за допомогою Facebook
Оцініть статтю
( Поки що оцінок немає )
Додати коментар