Останній день подання податкових декларацій: кого стосується

Лайфхаки

Сьогодні, останній день подання декларації про майновий стан та доходи за 2022 рік відповідно до вимог Податкового кодексу

Декларация об имуществе и доходах

Декларація про майно та доходи. Фото: unsplash.com

Декларацію про майновий стан та доходи за 2022 рік подають громадяни, які зобов’язані її подати відповідно до розділу IV Податкового кодексу, та особи, які здійснюють незалежну професійну діяльність.

Оскільки останній день подання декларацій був учора. Ексголова Податкового комітету Ніна Южаніна пише, що якщо термін подання податкової декларації припадає на вихідний чи святковий день, згідно з п. 49.20 ст. 49 Кодексу останнім днем строку вважається день здійснення операції, що настає за вихідним або святковим днем.

Вона також згадала, що громадяни, які залишили Україну через війну та отримали тимчасовий притулок за кордоном, а також ті, хто отримав закордонний дохід у 2022 році, також зобов’язані подати цьогорічну декларацію.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Нацбанку розповіли, коли регулятор може знизити облікову ставку

До Податкового кодексу України Верховною Радою внесено зміни, що вказують на те, що обов’язок громадян подавати щорічну декларацію вважатиметься виконаним, якщо вони отримують лише соціальну допомогу або іноземну допомогу в інших країнах. Однак Президент України ще не підписав законопроєкт від 17 квітня 2023 року.

Крім того, платники податків, які не мають підтверджуючих документів на суму доходу, отриманого з іноземних джерел, та податку, сплаченого в іноземній юрисдикції, можуть клопотати про відстрочення строку подання декларації до 31 грудня наступного року, згідно з пп. 170.11.2 п. 170.11 ст. 170 ПК.

Фізичні особи можуть подати свої декларації особисто або через уповноважену особу, поштою або за допомогою електронного зв’язку, у тому числі через електронний сервіс «Декларація про майно та доходи», за своєю податковою адресою.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Топменеджер Apple допоможе залучити Microsoft і Amazon до українських розробок: подробиці

Уряд України схвалив найбільшу в історії ігрового сектору угоду: подробиці

ПУМБ тепер партнер PrivatMoney в Україні

За матеріалами телеграм-каналу ексголови Податкового комітету Ніни Южаніної

Prompt
#Останній #день #подання #податкових #декларацій #кого #стосується

Source link

Оцініть статтю
Додати коментар