Подивіться на озонову діру, яка виросла і тепер більше Антарктиди

Uncategorized

Супутникові дані показують, що в цьому році озонова діра виросла приблизно в два рази більше, ніж Антарктида.

Вчені проаналізували дані, зібрані супутників Copernicus Sentinel-5P Європейського космічного агентства. Виявилося, що в цьому році діра в озоновому шарі над Антарктикою стала однією з найбільших, коли-небудь спостерігалися. Експерти вважають, що величезний розрив в захисному щиті Землі, можливо, викликаний виверженням підводного вулкана Тонга на початку 2022 року.

У серпні 2022 року інша група вчених попередила, що виверження може дестабілізувати озоновий шар після того, як у верхні шари атмосфери потрапило понад 50 млн тонн води. Все через розпад на іони або заряджені молекули, які реагують з озоном аналогічно хлорфторвуглеців.

Озонова діра досягла свого максимального розміру 16 вересня. (Зображення надано: дані ESA / Copernicus Sentinel (2023) / оброблені DLR)

Вони являють собою органічні сполуки, що містять хлор, фтор і вуглець, які не зустрічаються в природі, а використовуються в якості холодильних речовин, пропелентів в аерозольних розпилювачів, миючих засобах і розчинниках. Діють як парникові гази, призводить до руйнування атмосферного озону.

За даними Європейського космічного агентства (ЄКА), в цьому році озонова діра над Антарктидою досягла свого максимального розміру 16 вересня, і виросла до колосальних 26 млн кв. км. Ця площа порівнянна з Північною Америкою. Крім того, озонова діра виросла стала в два рази більше самої Антарктиди.

«Озонова діра 2023 року почала зростати з середини серпня. Це одна з найбільших дірок в історії», — заявив Антьє Іннесс, дослідник Європейського центру середньострокових прогнозів погоди.

Також вчені змоделювали відкриття озонової діри над Антарктидою в цьому році на основі даних, зібраних супутником Copernicus Sentinel-5P Європейського космічного агентства. Ознайомитися можна на анімації нижче.

Зображення надано: дані ESA / Copernicus Sentinel (2023) / оброблені CAMS / ECMWF

#Подивіться #на #озонову #діру #яка #виросла #тепер #більше #Антарктиди

Source link

Коментувати за допомогою Facebook
Оцініть статтю
( Поки що оцінок немає )
Додати коментар