Подивіться, як Місяць « кусає Сонце » під час рідкісного гібридного затемнення

Uncategorized

Астрофотограф показав, як виглядало гібридне сонячне затемнення в затоці Ексмут в Західній Австралії.

Пасажири круїзного лайнера стали свідками рідкісного «гібридно-повного» сонячного затемнення — першого в своєму роді за десятиліття.

Астрономічне явище супроводжувалося появою колосальної корони — сяючою зовнішньою атмосферою Сонця, множинними видатними петлями плазми і появою «алмазного кільця». Ці явища можна було побачити з Австралії в четвер вранці (20 квітня). Вся дія тривало 60 секунд.

Гібридні сонячні затемнення є комбінацією повного сонячного затемнення, коли Місяць повністю блокує потрапляння сонячного світла на Землю, і кільцеподібного сонячного затемнення, коли зовнішнє кільце сонячного світла все ще видно навколо Місяця.

Вид сонячної корони супроводжувався протуберанцем на поверхні Сонця. Автор фото: Den Charrois

Як пише Джеймі Картер для Live Science, близько 2 000 мисливців за затемненнями, спостерігали затемнення в водах Ексмутської затоки, Західна Австралія, на борту Pacific Explorer. Для цього вони подолали 1 575 км (850 морських миль) за чотири дні. На знімках, які показували початок гібридного затемнення (на обкладинці), здається ніби Місяць кусає Сонце, зазначає Картер.

У наступному році повне сонячне затемнення можна буде побачити в Мексиці, США і Канаді 8 квітня 2024 року. Пасажири Pacific Explorer, які стали свідками затемнення в четвер зможуть побачити це явище знову приблизно через вісім років. Наступне гібридне повне сонячне затемнення відбудеться 14 листопада 2031 року і буде видно з Тихого океану.


#Подивіться #як #Місяць #кусає #Сонце #під #час #рідкісного #гібридного #затемнення

Source link

Оцініть статтю
Додати коментар