Понадкушував? Apple подала до суду на українського режисера через фільм про супергероя

Суспільство

Компанія Apple подала позов, у якому заперечує проти торгової марки Apple-Man для українського малобюджетного комедійного бойовика.

Джерело: nv.ua

Режисер фільму Василь Москаленко зібрав на виробництво стрічки $120 000, а суд обійдеться значно дорожче, йдеться у статті Hollywood Reporter.

У грудні Apple подала заперечення до Управління з патентів та товарних знаків США, намагаючись заблокувати заявку українського режисера Василя Москаленка на товарний знак для його інді-проекту. Американська компанія стверджує, що глядачі помилково повірять, що Apple-Man пов’язаний з Apple і що фільм послабить її бренд.

«Знаки Apple настільки відомі і легко впізнавані, що подібність у Знаку Заявника затьмарить будь-які незначні відмінності і змусить звичайного споживача повірити, що Заявник пов’язаний з Apple, афілійований з нею або схвалений нею», — йдеться у заявці.

Apple-Man — сатира про супергероя, який вміє керувати літаючими яблуками. Фільм був профінансований через Kickstarter та зібрав близько $120 000.

Фільм знаходився на стадії постпродакшну, коли Apple заперечила товарний знак Москаленка. Заявивши про порушення Закону Ленхема, Apple заявила, що товарний знак призначений для обману споживачів.

” Споживачі, які зіштовхнулися зі знаком заявника, швидше за все, зв’яжуть цей знак з Apple, оскільки він дуже схожий на знак APPLE і в цілому створює таке ж комерційне враження”, — пише Джозеф Петерсен, партнер Kilpatrick Townsend & Stockton LLP, який представляє Apple.

Джеремі Еш із JPG Legal, який представляє інтереси Москаленка, стверджує, що слово «Apple» не є фірмовим словом, і фільм не введе глядачів в оману.

” Це смішно. Вони дійсно хочуть володіти словом Apple у всіх галузях”, — заявив Еш.

«Оскільки така компанія, як Apple, має сотні мільйонів доларів, які вони можуть витратити, вони постійно збуджують ці справи проти компаній з малого бізнесу, таких як моя, незалежно від того, наскільки погані їхні справи», — каже Еш. «Тільки тому, що вони можуть витратити $300 000, щоб довести справу до кінця, а мій клієнт не може виправдати ці витрати, Apple знає, що вони, ймовірно, виграють тут».

Наприклад, Prepear, додаток для складання рецептів та планування їжі, минулого року погодилося змінити свій логотип у вигляді груші, щоб урегулювати суперечку про товарний знак з Apple. Apple виступила проти заявки Prepear на отримання товарного знаку груші, стверджуючи, що він надто схожий на її власний логотип силуету яблука.

Москаленко в січні вказав у документації Управління з патентів та товарних знаків США, що хоче врегулювати це питання, оскільки він не має ресурсів для судового розгляду.

Представники Ericsson вже подали заявку на судову заборону як у Бразилії, так і Нідерландах і, як очікується, зроблять це в інших європейських країнах.

Ericsson має низку стандартних патентів (SEP), які Apple ліцензувала, поряд з іншими патентами, що не вважаються стандартними. Проте Apple не продовжила своїх ліцензій після закінчення терміну їх дії, ймовірно, сподіваючись домовитися про меншу плату, і в результаті Ericsson подає до суду на Apple за порушення патентних прав.

У той же час Apple також володіє деякими SEP і зараз подає зустрічний позов на Ericsson за порушення цих патентів. Apple процитувала три патенти, що стосуються бездротової зарядки та антен, стверджуючи, що мобільні базові станції Ericsson порушують ці патенти.

Оцініть статтю
Додати коментар