Рада збирається подвоїти для банків податки на прибуток

Лайфхаки

Комітет Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики затвердив у першому читанні доопрацьований законопроєкт, який передбачає запровадження в Україні подвійного оподаткування прибутків банків

Фото: freepik.com

Фото: freepik.com

Про це у себе в Telegram повідомив член комітету, народний депутат Ярослав Железняк.

“Після консультацій з НБУ та Мінфіном підготовлена нова версія, щоб уникнути створення нового виду податку. За пропозицією НБУ вводиться подвійна ставка податку на прибуток (замість 18% буде 36%)”, – зазначив він.

Железняк додав, що народні депутати вже провели обговорення з банківськими асоціаціями щодо цього законопроєкту.

Також він зазначив, що попередньо таку концепцію погодив і Міжнародний валютний фонд, проте консультації з ним триватимуть до другого читання.

“Такий податок вводиться на 2024-2025 рік. Таким чином ми уникаємо ретроспективних норм на 2023 рік. Розгляд в залі вже на наступному тижні”, – резюмував він.

Ярослав Железняк в Telegram

Ярослав Железняк в Telegram

На додачу, за словами голови комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данила Гетманцева, такий законопроєкт додась до держбюджету додаткові 10 мільярдів на рік.

“У разі прийняття законопроєкт дозволить забезпечити додаткові надходження до бюджету для фінансування воєнних витрат”, – додав Гетманцев.

Данило Гетманцев в Telegram

Данило Гетманцев в Telegram

Розгляд законопроєкту в залі ВРУ планується вже наступного тижня.

Нагадаємо, З січня по червень банки заробили чистий прибуток у 67,7 млрд грн, основну частку якого склали процентні платежі від НБУ та Мінфіну за депозитні вклади та ОВДП. У контексті військового конфлікту, відсоткові ставки за ці інструменти були підвищені, досягаючи рівня 20–25%.

Наприкінці серпня у Верховній Раді зареєстрували законопроєкт про тимчасове оподаткування надприбутків банків, яким пропонується запровадити 5% податку на чистий процентний дохід банків додатково до сплати податку на прибуток підприємств.

Однак, після консультацій з НБУ, було вирішено відмовитися від нового податку на користьзбільшення ставки податку на прибуток. І хоча голова НБУ Андрій Пишний виступив за ставку 38%, фінкомітет Верховної Ради наразі схиляється до 36%.

Ключовим моментом у дискусіях стала дата введення нової ставки: НБУ пропонував оподатковувати банки згідно з результатами 2023 та 2024 років, тоді як комітет зосередив увагу на 2024–2025 роках, виступаючи проти оподаткування «заднім числом».

Підвищення податкової ставки на прибуток, а не лише оподаткування процентного доходу – за думкою НБУ допомагає відвернути потенційний ризик: в разі відсутності додаткового оподаткування комерційного доходу, банки можуть коригувати своє ціноутворення, і, як результат, комісії будуть збільшуватися.

Ознайомтеся з іншими популярними матеріалами:

Світовий банк застрахував воєнні ризики інвестора в Україні: хто отримав гарантії

Клієнти Ощадбанку можуть знімати готівку закордоном без комісії: за яких умов

Які банки продовжать приймати купюри та монети старих зразків

Prompt
#Рада #збирається #подвоїти #для #банків #податки #на #прибуток

Source link

Коментувати за допомогою Facebook
Оцініть статтю
( Поки що оцінок немає )
Додати коментар