Розроблено батарею для електромобіля, яка заряджається за 5 хвилин

Uncategorized

Інженери розробили літієву батарею з функцією швидкого заряджання, яка не втрачає продуктивності після безлічі циклів заряджання.

Інженери Корнеллського університету створили літієву батарею, яку можна заряджати менш ніж за п’ять хвилин — швидше, ніж будь-який пристрій, доступний на ринку. Протягом численних циклів заряджання та розряджання акумулятор зберігає стабільну продуктивність.

Дослідники використовували як матеріал для батареї зі швидкою зарядкою індій. Це м’який метал, який в основному застосовується для виготовлення покриттів з оксиду індію та олова для сенсорних дисплеїв та сонячних панелей.

Аналіз показав, що як анод батареї індій має дві важливі характеристики. По-перше, він має надзвичайно низький енергетичний бар’єр, який визначає швидкість дифузії іонів у твердому стані. А по-друге, у матеріалу помірна щільність струму обміну, яка пов’язана зі швидкістю відновлення іонів на аноді. Поєднання цих якостей має важливе значення для швидкої зарядки та тривалої роботи.

“Ключова інновація — те, що ми відкрили принцип конструкції, який дозволяє іонам металів на аноді батареї вільно переміщатися, знаходити правильну конфігурацію і потім брати участь у реакції накопичення заряду”, – говорить Лінден Арчер, професор технічних наук, декан Інженерного коледжу Корнеллського університету та співавтор дослідження

Кінцевим результатом є те, що в кожному циклі заряджання електрод знаходиться в стабільному морфологічному стані, додають інженери. Саме це дає батареям з функцією швидкого заряджання можливість багаторазово заряджатися і розряджатися протягом тисяч циклів.

Нова технологія та бездротова індукційна зарядка на дорогах зменшать розмір та вартість акумуляторів, вважають вчені. В результаті електротранспорт стане доступнішим для покупців.

#Розроблено #батарею #для #електромобіля #яка #заряджається #за #хвилин

Source link

Коментувати за допомогою Facebook
Оцініть статтю
( Поки що оцінок немає )
Додати коментар