Сейсмологи передбачили, де в Туреччині відбудеться наступне сильний землетрус

Uncategorized

Аналіз сейсмічного розлому, пов’язаного з лютневим землетрусом в Туреччині, показав можливість нових підземних поштовхів.

Геофізики з Університету Південної Каліфорнії використовували дистанційне зондування, щоб вивчити область розлому, пов’язану з лютневим землетрусом. Аналіз показав, що частина розлому залишилася заблокованою і в майбутньому може статися ще один землетрус магнітудою 6,8 бала.

Сильні землетрусу відбуваються через зміщення тектонічних плит. Шматки земної кори, які повільно рухаються притискаються один до одного, поступово накопичуючи силу протягом тривалого часу. Коли плити, зісковзують, енергія вибухає біжучими хвилями через земну кору, викликаючи землетрус.

Поблизу від району Пютюрге на сході Туреччини дослідники зафіксували сейсмічну активність без прослизання вздовж розлому, пов’язаного з попереднім землетрусом. Це означає, що частина плити заблокована або застрягла, але вона може зрушити в майбутньому в будь-який час.

Аналіз сейсмічних даних. Біла рамка показує область, відповідну району Пютюрге, де плити «застрягли». Зображення: University of Southern California

Хоча дослідники не можуть сказати, коли відбудеться це землетрус, розуміння локалізації та потенційної потужності дозволяє підготуватися до цієї події і уникнути важких наслідків.

У нас є цей регіон, де ми можемо очікувати землетрус магнітудою 6,8 бала, і з цього випливає два висновки. Населення повинно бути готове до цього. А наукове співтовариство повинне підготувати моніторинговий експеримент, щоб побачити, як починається і закінчується землетрус, – говорить Сільвен Барбо, співавтор дослідження

#Сейсмологи #передбачили #де #Туреччині #відбудеться #наступне #сильний #землетрус

Source link

Оцініть статтю
Додати коментар