Сфінкса з обличчям римського імператора знайшли в Єгипті (фото)

Uncategorized

Статую римського періоду знайшли при проведенні розкопок в римській будівлі недалеко від храмового комплексу в Дандарі. Про результати розкопок повідомляє Міністерство туризму і старожитностей Єгипту.

Єгипетські археологи з Університету Айн-Шамс під час розкопок на території історичного комплексу в Дандарі відкрили руїни римської споруди. Вапнякова споруда побудована на схід від центру комплексу недалеко від храму бога Гора. На нижньому поверсі будівлі зберігся басейн з незвичайною статуєю у формі Сфінкса і римською картиною.

Досліджені руїни були побудовані з використанням вапняку і являють собою двоповерхову споруду з фундаментом і похилими підлогами. На першому поверсі археологи розкопали басейн для збору води з червоної цегли, всередину якого ведуть сходи.

Розкопки римської будівлі в Дандарі. Фотографії: Ministry of Tourism and Antiquities

При проведенні робіт з очищення басейну археологи відкрили незвичайну статую у вигляді Сфінкса. Вона зроблена з вапняку і зображує одного з римських імператорів, одягненого в немес (царський головний убір в Стародавньому Єгипті). Попередній аналіз статуї показує, що обличчя статуї належить імператору Клавдію, який правив Римською імперією з 41 по 54 роки нашої ери.

Дослідники відзначають надзвичайну красу статуї. Стародавній скульптор відтворив вигляд римського імператора з усіма деталями, при цьому в куточках губ помітні легкі ямочки, а на обличчі блукає напівусмішка. Поруч зі статуєю також знайшли картину, що належить тій же епосі і прикрашену написами З ієрогліфів і демотичним листом.

Артефакти, знайдені в руїнах Римської будівлі. Фотографії: Ministry of Tourism and Antiquities

Дандара – одне з найстаріших поселень середнього Єгипту. Протягом багатьох років цей регіон був центром служіння богині неба, радості та Любові Хатхор. Храмові споруди, присвячені цій богині, утворюють центр поселення. Крім центрального храму на території археологічного комплексу розташовано безліч інших будівель. Археологи продовжують вивчати історію поселення в різні епохи.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


#Сфінкса #обличчям #римського #імператора #знайшли #Єгипті #фото

Source link

Оцініть статтю
Додати коментар