Що змушує нас позбутися ліні і почати діяти

Uncategorized

Люди, які страждають порушеннями психіки, набагато менш мотивовані і швидше втомлюються. Всьому виною так звана система винагород, вшита в мозок, вона спонукає людину діяти, бачачи вигоду. Вченим нарешті вдалося зрозуміти як вона працює.

Image by Foundry Co from Pixabay

Що спонукає нас досягати великих цілей або елементарно готувати вечерю? Відповідь прихована в мозку і так званій системі винагород. Цей еволюційний механізм контролює наші дії, мотивуючи на їх виконання. У людей, які страждають депресією, шизофренією або хворобою Паркінсона система винагород порушена, через що вони менш мотивовані і швидше втомлюються. Не так давно японський доктор Юкіко Хорі з Національного інституту квантової та радіологічної науки і технологій разом зі своїми колегами провів дослідження, яке відповіло на деякі з найбільш важливих питань по цій системі, заснованої на вигодах і витратах. Результати дослідження опубліковані в журналі PLOS Biology.

Команда вчених зосередила увагу на нейромедіаторі дофаміну (DA) — сигнальній молекулі, яка регулює поведінку. Її ефект передається через своєрідні молекулярні якоря, які зв’язують молекули DA і поширюють сигнали через нейронну мережу мозку. Дослідники розшифрували ролі двох основних класів рецепторів дофаміну D1R і D2R, залучаючи макак.

Дослідники систематично маніпулювали D1R і D2R мавпами, вводячи їм специфічні молекули, що зв’язують рецептори, які послаблювали їх біологічне бажання діяти. Потім вчені запропонували тваринам виконати завдання за винагороду і за допомогою позитронно-емісійної томографії стали вимірювати ступінь зв’язування або блокади рецепторів. Виявилося, що обидва рецептори брали участь в мотивуванні мозку робити різні вправи з вигоди. Вони також спонукали мавп віддавати перевагу швидким і простим діям за меншу винагороду, ніж діям складніше за більше. Також стало ясно, що передача дофаміну через D1R і D2R стимулює мотивацію за допомогою різних нейробіологічних процесів, однак підтипи рецептора доповнюють один одного.

Це дослідження дає надію, що маніпуляція вбудованою системою винагород підвищить мотивацію та врятує багатьох людей у майбутньому.

#Що #змушує #нас #позбутися #ліні #почати #діяти

Source link

Коментувати за допомогою Facebook
Оцініть статтю
( Поки що оцінок немає )
Додати коментар