Щоденна склянка хорошого вина виявилася шкідливою для здоров’я

Uncategorized

Деякі лікарі кажуть, що склянка хорошого вина щодня може благотворно впливати на серце і продовжувати життя. Але міжнародна група дослідників заявила, що це не так. Дослідження опубліковано в журналі JAMA Network Open.

Image by congerdesign from Pixabay

Хоча зловживання алкоголем, безперечно, шкодить людському здоров’ю, нерідко можна зустріти твердження, що щоденне вживання склянки хорошого вина або кухля пива робить позитивний вплив на здоров’я серця і тривалість життя.

Проте будь-які спроби науково оцінити таку користь стикаються  з проблемами: незважаючи на те що людям, які помірно п’ють алкоголь може приносити певну користь, одночасно він несе шкоду, тим самим в кращому випадку обнуляючи позитивний ефект.

Щоб остаточно встановити, чи корисне вживання невеликої кількості алкоголю для здоров’я, група вчених з Канади і Великобританії проаналізувала дані 107 наукових робіт, в яких оцінювався зв’язок між вживанням алкоголю і смертністю. У цих дослідженнях брали участь майже п’ять мільйонів людей з різних країн, чоловіків і жінок різних національностей, віросповідань і соціального стану.

Аналізуючи проведені дослідження, вчені зіткнулися з масою неточностей і упередженості, допущених колегами. Зокрема, колишніх п’яниць вони нерідко записували в ту ж категорію, що і довічних непитущих, хоча у тих, хто відмовився від вживання алкоголю через проблеми зі здоров’ям, ризик ранньої смерті на 22 відсотки вище, ніж у довічно непитущих.

Скорегувавши дані, вчені виявили, що ні у тих, хто п’є час від часу (приблизно склянку вина кожні два тижні), ні у тих, хто вживав одну-дві склянки в день, ризик ранньої смерті не знизився в порівнянні з непитущими. А у тих, хто дозволяв собі близько трьох склянок вина в день, він, навпаки, значно підвищився.

Причому жінки страждали більше, ніж чоловіки: скажімо, при вживанні більше чотирьох склянок вина щодня ймовірність ранньої смерті у них підвищувалася як мінімум на 60 відсотків, а у чоловіків — тільки на 35.

За словами дослідників, вживання двох і менше порцій алкоголю в тиждень, швидше за все, не принесе організму ні шкоди, ні користі, при трьох – шести порціях щотижня підвищиться ризик розвитку декількох видів онкологічних захворювань, включаючи рак молочної залози і товстої кишки, а при семи і більше порціях зросте ризик проблем з серцем і інсульту. Іншими словами, чим менше, тим краще.

#Щоденна #склянка #хорошого #вина #виявилася #шкідливою #для #здоровя

Source link

Оцініть статтю
Додати коментар