Скільки готівкової гривні повернув НБУ з Європи

Лайфхаки

Наприкінці листопада НБУ отримав усю готівкову гривню, обміняну протягом 2022 року європейськими центральними банками

НБУ повернув усю готівкову гривню, яку українські біженці обміняли в Європі

Фото: unsplash.com

Національний банк України разом із Narodowy Bank Polski (Національний банк Польщі) завершив проєкт із повернення готівкової гривні, яку за кордоном обміняли українські біженці. Про це пише пресслужба НБУ.

Національний банк у 2022 році уклав угоди з центральними банками Польщі, Швейцарії, Бельгії, Латвії, Німеччини, Італії, Литви, Мальти, Швеції, Нідерландів, які передбачають можливість обміну готівкової гривні на місцеву валюту для українських громадян, які вимушено залишили свої домівки через початок широкомасштабного вторгнення рф.

Відповідно до цих угод після завершення обмінних операцій НБУ здійснював викуп отриманої центробанками готівкової гривні, загальна сума якої склала 970 164 300 грн.

Основним хабом, який до моменту повернення в Україну акумулював готівкову гривню, став Національний банк Польщі. Він став першим центральним банком, який запровадив такий формат підтримки українських громадян.

З початком повномасштабної війни з Росією взаємодія між командами НБУ та Національного банку Польщі суттєво поглибилася. Вже 24 лютого Національний банк Польщі запропонував НБУ свою допомогу в тих сферах, де вона була необхідною: надання Україні коштів на умовах валютного свопу, підтримку в забезпеченні безперервності операційної діяльності НБУ, сприяння в комунікації з міжнародними партнерами.

Уже через місяць від початку війни НБУ спільно з НБП вдалося запустити обмін готівкової гривні на злоті в Польщі. Результатом стала безпрецедентна за своїм масштабом програма обміну готівкової гривні, реалізована спільно з ще дев’ятьма центробанками європейських країн.

За цю партнерську ініціативу Національний банк України та Національний банк Польщі отримали 2023 року нагороду Central Banking Award у номінації “Currency Manager”.

Своєю чергою ми, в рамках Премії PaySpace Magazine Awards 2023, обираємо лідерів ринку, тому приєднуйтесь до голосування!

Вам може бути це цікаво:

Prompt
#Скільки #готівкової #гривні #повернув #НБУ #Європи

Source link

Коментувати за допомогою Facebook
Оцініть статтю
( Поки що оцінок немає )
Додати коментар