Скільки грошей втратив monobank через війну — Гороховський

Лайфхаки

Необанк monobank зазнав значних збитків з початку повномасштабного вторгнення росії в Україну, однак звільнень або скорочень зарплат всередині компанії не було

monobank

Фото: pixabay.com

Про це розповіли співзасновники банку Олег Гороховський та Михайло Рогальський в інтерв’ю The Kyiv Independent.

Як зазначив Гороховський, загалом monobank втратив 4,25 млрд грн ($112 млрд) через війну. Фінансові збитки складались з таких частин:

  • формування додаткового резерву у розмірі 3,47 млрд грн ($92 млн);
  • зниження відсотків за кредитами на 780 млн грн ($21 млн).

«Щоб обговорювати юридичні питання, потрібно завершити війну і перевести конфлікт у правове поле. Останнє зараз не є реалістичним сценарієм», — пояснив Гороховський.

Читайте також: Monobank відкрив доступ до свого Дашборду: які дані про клієнтів стануть відомі

Що стосується людських втрат, то за майже 2 роки повномасштабної війни 33 працівники monobank приєдналися до лав Збройних сил України. З них двоє — Чигрин Остап Степанович і Головчанський Єгор Іванович — загинули.

Водночас попри збитки з monobank не звільнили жодного співробітника, також не зазнали змін їх зарплати. Працівників стало навіть більше: 2741 проти 2611 до війни. Це стало можливим завдяки придбанню нового фінтех-стартапу.

Також збільшилась і кількість активних клієнтів. Станом на 1 січня 2022 року їх було 6,77 млн, а на початок 2024-го – вже 8 млн.

Вас може зацікавити: Бізнесу в усьому світі загрожують збитки — форум у Давосі

Крім цього, monobank неодноразово долучався до допомоги країні та перерахував на потреби ЗСУ майже 1 млрд доларів з початку вторгнення.

Попри складнощі компанія продовжує розвиватись. Будуються дата-центри в Києві, Львові та Польщі. Також розгорнуто ІТ-системи в хмарі Amazon для забезпечення безперервності роботи.

Нагадаємо, Monobank оголосив про запуск інструменту для монетизації творчості під назвою База. Вона за своїм функціоналом схожа на платформу Patreon, яка дає змогу авторам заробляти за системою підписок. Завдяки новому сервісу глядачі можуть донатити та підписуватися на фізичних осіб-підприємців (ФОП).

Ознайомтесь з іншими популярними матеріалами:

Monobank заблокував оплату карткам послуг Космолот: чому

Масштабне оновлення від Monobank: що чекає користувачів застосунку

Чи буде Монобанк блокувати картки військовозобов’язаним — відповідь Гороховського

Prompt
#Скільки #грошей #втратив #monobank #через #війну #Гороховський

Source link

Оцініть статтю
Додати коментар