Суд виправдав жінку, яку звинувачували у замовленні вбивства чоловіка. Виконавців – засудили | Новини Хмельницького “Є”

Uncategorized

[ad_1]

Справа слухалася вп’яте.

У Шепетівці суд розглянув справу щодо нібито замовного вбивства чоловіка у Славуті у 2016 році. Дружину вбитого чоловіка, яку звинувачували у замовленні, виправдали, а ось виконавців осудили на 15 років та 11 років 11 місяців ув’язнення. Про це йдеться у вироку суду.

Нагадаємо, мова йде про події 2016 року. Тоді прес-служба військової прокуратури Західного регіону України повідомляла, що вбивство було замовним.

На думку слідства, один з курсантів Національної Академії Сухопутних військ імені гетьмана П. Сагайдачного на замовлення дружини покійного, завітав у гості до потерпілого і умисно наніс численні удари по голові чоловіка. У цей час для підмоги, у разі опору жертви, за діями виконавця злочину спостерігав його спільник – товариш по навчанню. Після вбивства курсанти залишили приміщення квартири і на потязі з Славути повернулися до Львова.

Справа розглядалась судами різних інстанцій.

Як раніше повідомлялося, суд першої інстанції визнав винними двох курсантів, передбаченого п.п. 6, 11, 12 ч. 2 ст. 115 КК України, а також цивільну особу – у вчиненні злочину, передбаченого п.п.11, 12 ч. 2 ст. 115 КК України (вбивство на замовлення, вчинене з корисливих мотивів групою осіб).

Суд врахував усі обставини та призначив покарання у виді позбавлення волі строком по 15 років – замовнику вбивства та виконавцю, а також 12 років – співучаснику. Окрім того, як додаткове покарання курсантам призначив конфіскацію всього їхнього майна, оскільки вони вчинили умисне вбивство, ще й з користі.

Цей вирок підтвердив апеляційний суд.

Однак, Постановою Верховного Суду від 28 січня 2021 року справу відправили на новий розгляд у апеляційну інстанцію, яка повернула його на новий розгляд до суду першої інстанції.

Під час нового розгляду суд вирішив, що обвинувачення не змогло довести, де і коли саме жінка змогла домовитись про злочин. Докази, щодо дзвінка жінки вбивцям щодо надання інформації про те, що чоловік залишився у квартирі один, суд визнав недопустими та не взяв до уваги. Не були встановлені й мотиви.

Сама жінка визнала, що в неї були погані відносини з чоловіком, вони планували розлучитись, але пізніше. Так як вона в той час була сурогатною матір’ю і не мала права розлучатись.

На думку обвинуваченої вбивство не було спланованим, а відбулось через спонтанний конфлікт.

Тож довести у суді першої інстанції провину жінки обвинуваченню не вдалось. Виконавці отримали покарання у вигляді позбавлення волі на строк 15 років та 11 років 11 місяців відповідно.

[ad_2]

Source link

Оцініть статтю
Додати коментар