Транзистори для біоссоров зібрали з деревини

Uncategorized

Інженери показали, що транзистори можна робити з обробленої деревини. Дослідження опубліковано в Proceedings of the National Academy of Sciences.

Шведські дослідники з Лінчепінгського університету і Королівського технологічного інституту розробили транзистор з деревини, обробленої спеціальними полімерами. Технологія підійде для створення датчиків, які можуть бути інтегровані в живі рослини і дерева для сільського та лісового господарства.

Деревина, хоча і є ізолятором, раніше була модифіковані матеріалами для використання в батареях, суперконденсаторах і інших електричних системах. У новому дослідженні шведські хіміки та інженери зосередилися на створенні електричного транзистора з дерева.

Вчені використовували коркове дерево, модифіковане полімерами — електропровідними матеріалами, що складаються з органічних полімерів. Для цього вони помістили дерев’яні смужки в хімічний розчин, щоб видалити лігнін, який переносить воду і забезпечує механічну підтримку і стійкість деревини до навантажень. З видаленням лігніну підвищується пористість клітинних стінок деревини. Оброблені матеріали дослідники замочили в рідкому розчині, що містить струмопровідний полімер.

Ілюстрація створення транзистора з деревини. Зображення: Van Chinh Tran et al., PNAS

Для створення транзисторів інженери використовували три планки з обробленого дерева. Дві з них були укладені один на одного в якості керуючих електродів. Третю помістили між ними перпендикулярно — вона служила каналом між джерелом живлення і стоком струму. Вчені заповнили порожнини в каналі електролітним гелем, щоб забезпечити рух іонів і електронів. В результаті вийшов хрестоподібний транзистор.

Дослідники протестували свій пристрій. Вони використовували струм з напругою 2,5 В і показали, що воно здатне управляти струмом. Хоча швидкість роботи пристрою істотно повільніше кремнієвих аналогів, але дослідження демонструє, що створення біотранзисторів принципово можливо, говорять розробники.

#Транзистори #для #біоссоров #зібрали #деревини

Source link

Оцініть статтю
Додати коментар