У 2024 році буде подолано поріг потепління в 1,5 °C

Uncategorized

2023 рік був офіційно оголошений найспекотнішим роком за всю історію з моменту створення метеорологічних звітів, створивши тривожний прецедент для 2024 року, який нині потенційно може стати першим роком, в якому температура постійно перевищить критичний поріг в 1,5 °C в порівнянні з доіндустріальними рівнями. Ця подія дає важливе уявлення про зміни клімату і пов’язані з ними події, очікуваних в найближчому майбутньому.

Image by ELG21 from Pixabay

Безпрецедентна спека минулого року характеризувалася тим, що північна півкуля пережила найтепліші шість місяців літа за всю історію спостережень. Спостерігалися глобальні середні температури поверхні, які були на 1,34-1,54 ° C вище середніх показників доіндустріальної епохи. Ця тривожна тенденція в першу чергу пояснюється підвищенням температури поверхні океану, викликаним безперервним збільшенням концентрації парникових газів в атмосфері за останні два десятиліття.

Явище Ель-Ніньо, яке повторилося в липні минулого року, також зіграло свою роль у глобальному стрибку температури. Однак кліматологи стверджують, що саме по собі Ель-Ніньо не може пояснити спостережувані екстремальні температури поверхні океану.

Хоча глобальна температура іноді підвищувалася вище позначки в 1,5 °C, це не означає порушення Паризької угоди. Поріг угоди вважається подоланим тільки в тому випадку, якщо глобальна температура постійно перевищує цю межу. Однак кліматологи прогнозують, що 2024 рік може стати роком, коли цей поріг буде постійно перевищуватися, що означає критичний момент у прогресуванні зміни клімату.

Найбільш безпосередній і помітний вплив цього підвищення температури буде на коралові рифи, які знаходяться на межі переломного моменту. Очікується, що при підвищенні температури на 1,5 °c 15% глобального біорізноманіття зіткнеться з небезпечними для життя температурами, що призведе до значних демографічних і географічних втрат. Цей ризик зростає до 30% при підвищенні температури на 2,5 °C. коралові рифи, які мають вирішальне значення для їх біорізноманіття, особливо вразливі. За прогнозами, вони стануть першими екосистемами, які досягли екологічної критичної точки, при цьому, за оцінками, 99% коралів зіткнуться з нестійкими температурами.

Не обійдені стороною і наземні екосистеми, очікувані наслідки яких варіюються від екстремальних лісових пожеж до прискореного опустелювання і посух. Ці зміни серйозно порушать цикли зв’язування вуглецю та сільськогосподарські системи.

Ці підвищення температури також безпосередньо загрожують людському населенню. Екстремальна спека може перешкоджати здатності організму підтримувати нормальну температуру, особливо у вологих умовах, коли температура повітря перевищує 35°C. Ця ситуація погіршилася з 1979 року, з помітним збільшенням частоти небезпечно високих температур. Такі регіони, як Перська затока, Південна Азія та Північно-Китайська рівнина, особливо вразливі.

Щоб досягти мети Паризької угоди щодо обмеження глобального потепління до 1,5 °С, необхідно вжити рішучих заходів протягом наступних шести років. Залишок вуглецевого бюджету оцінюється в 250 гігатонн CO2 до 2030 року, щоб залишатися в межах цієї межі. Попри складне завдання, історична угода, досягнута на COP 28 щодо переходу від викопного палива, дає промінь надії. Ця угода являє собою значний крок на шляху до досягнення цілей щодо обмеження глобального потепління, підкреслюючи нагальну необхідність скоординованих глобальних дій по боротьбі зі зміною клімату і його потенційно катастрофічними наслідками.

Стаття У 2024 році буде подолано поріг потепління в 1,5 °C з’явилася спочатку на Цікавості.

#році #буде #подолано #поріг #потепління

Source link

Оцініть статтю
Додати коментар