У хмельницькому соборі знайшли бібліотеку з антиукраїнською літературою | Новини Хмельницького “Є”

Uncategorized


Міські депутати звернулися до СБУ, щоб перевірити усі місцеві храми московського патріархату.

Вчора, 3 квітня, у Хмельницькому в бібліотечних приміщеннях Свято-Покровського собору було виявлено проросійську літературу. Видання, в яких заперечується існування українського народу, його мови, а також саме право України на державність, виявила ревізійна комісія, яку хмельничани обрали під час багатолюдного заходу на території храму кілька днів тому.

Як пише депутат міської ради Віталій Підгайчук, у знайдених матеріалах («бітва за россию», «россия пєрєд другім прешедствиєм», «рассия провославная», «славянка, с великої побєдой рассия», «русская правда», «проект рассия», «как оружие 5той колони», тощо) наголошується на нібито штучному походженні України як держави.

«Брошури і книжки ксенофобського й ненависницького змісту з образливими вигадками про інші національності та релігії. Що цікаво більшість знайденої літератури належить авторству російських діячів і видана російськими друкарнями», – зазначає він.

Сьогодні, 4 квітня, після виявлених матеріалів в приміщеннях Свято-Покровського собору міські депутати під час засідання сесії підтримали звернення до СБУ у Хмельницькій області. У документі обранці закликають перевірити храми московського патріархату на території міської громади, а також притягнути до відповідальності церковників, які ведуть антиукраїнську діяльність.

«Треба перевірити і притягнути до відповідальності Антонія та усіх тих посіпак, які розмножували «руській мір» не лише з 2014 року, але й з початком незалежності України. Ті матеріали, які змогла вчора комісія на чолі з головою побачити і висвітлити, говорить лише про те, що вони це робили систематично, свідомо і вони не можуть уникнути покарання, – сказав під час засідання сесії Віталій Підгайчук. – Чомусь Паші «Мерседесу» вручають підозру за двома статтями Кримінального Кодексу України – розпалювання міжрелігійної ворожнечі та поширення матеріалів, які виправдовують російську агресію і нівелюють Україну загалом, як державу. Вся та література і всі речі так само були присутні і в нашому соборі».

Нагадаємо, 2 квітня Хмельницькому в храмі московського патріархату побили військовослужбовця. Під вечір біля Свято-Покровського храму, що належить до УПЦ (мп) зібралися сотні людей. Небайдужі прийшли під стіни храму, щоб стати на захист військового та почути вибачення за інцидент. Під час багатолюдного зібрання присутні проголосували за перехід до ПЦУ. Того ж вечора в соборі зазвучала молитва українською мовою.

Вчора, 3 квітня, Хмельницькій єпархії УПЦ (мп) призначили нового керуючого. Ним став став архієпископ Віктор, який до цього був вікарієм Київської Митрополії.Source link

Оцініть статтю
Додати коментар