У Меджибіж відновлюють давню традицію ярмаркування

Обласні новини

У селищі впевнені, що відновлення традиції торгівлі сприятиме розвитку громади.

Містечко Меджибіж, відоме на все Поділля рибною продукцією, різними крафтовими смаколиками, колись гончарними виробами, відновлює свої кількасотлітні торговельні традиції. Минулої суботи після майже десятилітньої перерви зібрав перших продавців і покупців меджибізький ярмарок. Місцеві підприємці й пересічні мешканці громади залюбки пропонували відвідувачам ярмарку свій товар – від чобіт до городини й різноманітних смаколиків.

Як відомо, містечко славилося торгівлею ще з моменту надання йому Магдебурзького права (майже 430 років тому), яким було призначено два ярмарки на рік та щотижневі торги у понеділок і п’ятницю.

«Здавна площа Ринок у центрі селища була адміністративним, торговельним та громадським осередком, – розповідає Меджибізький селищний голова Олександр Ткач. – Донедана питання відновлення ринку в громаді було досить актуальним, важливим та спонукало до відновлення історичної традиції».

За його словами, щосуботні ярмарки суттєво сприятимуть розвитку громади, значно полегшать життя її мешканців, яким уже не доведеться їхати до інших районів чи міст за товарами першої необхідності.

Минулої суботи після майже десятилітньої перерви зібрав перших продавців і покупців меджибізький ярмарок. Фото: надане сайту “Є” Олександром Ткачем

До слова, жителів сіл громади, які не мають автобусного сполучення, підвозитимуть до ринку комунальним транспортом.

У Меджибожі сподіваються, що ярмарок розширюватиметься й вдосконалюватиметься, на торги приїздитимуть продавці та купці й з інших громад.

Наразі ми лише розпочали, завтра ми будемо розвивати, – констатує Олександр Ткач. – Найближчим часом плануємо залучити до торгівлі місцевих господинь, які свого часу на весіллях готували. Їхні кулінарні шедеври неодмінно стануть родзинкою ярмарків. А згодом плануємо влаштовувати і гастрономічні фестивалі».

Леся САДОМСЬКА

Source link

Оцініть статтю
Додати коментар