У небі над Україною спостерігається північне сяйво: фото

Лайфхаки

5 листопада 2023 в різних куточках України та світу можна побачити північне (також полярне) сяйво «Аврора». Це явище зумовлене потужними геомагнітними збуреннями

Північне сяйво

Північне сяйво Фото: відкриті джерела, соцмережі

Українськими соцмережами 5 листопада розлетілись десятки фото, на якому зображене небо, забарвлене (здебільшого) червоним відтінком, рідше простежується також зелений. Не зважаючи на те, що це явище традиційно спостерігається лише на полюсах, в Україні останнім часом воно стало з’являтись відносно часто. Наприклад, у ніч проти 25 вересня над Харківською областю здійнялись червоні світлові стовпи.

Північне сяйво

Північне сяйво Фото: відкриті джерела, соцмережі

Центр прогнозування космічної погоди NOAA повідомив, що сонячні бурі, спричинені корональними викидами маси на Сонці, вже досягли Землі в неділю, і їхній вплив триватиме до вечора п’ятниці. Так, серія геомагнітних збурень може подарувати деяким жителям нашої планети світлове шоу у вигляді полярного сяйва протягом наступного тижня.

Північне сяйво

Північне сяйво Фото: відкриті джерела, соцмережі

Традиційно «Сонячні вітри», потрапляючи до земної атмосфери, під дією магнітного поля нашої планети спрямовується до північного або південного полюсів. Там, входячи у верхні шари атмосфери, вони контактують з молекулами та атомами газів, змушуючи їх випромінювати різнокольорове світло. Саме так виникають полярні сяйва різних форм, розмірів, відтінків і кольорів.

Північне сяйво

Північне сяйво Фото: відкриті джерела, соцмережі

Побачити явище можна навіть у хмарну погоду. Найяскравіші пейзажі спостерігали люди у небі на Півдні та Півночі України.

Цікаве по темі: На Сонці через вибух утворився гігантський каньйон: як це вплине на Землю

Північне сяйво

Північне сяйво Фото: відкриті джерела, соцмережі

Крім України, полярне сяйво вже було помічене рано вранці в неділю у Вашингтоні, Вайомінгу, Сіетлі та Мейні. Синоптики Національної метеорологічної служби в Рівертоні, штат Вайомінг, поділилися фотографією сяючого бурштинового неба.

Північне сяйво «танцює» над офісом Національної метеорологічної служби в Рівертоні, штат Вайомінг, у неділю, 5 листопада 2023 року

Північне сяйво «танцює» над офісом Національної метеорологічної служби в Рівертоні, штат Вайомінг, у неділю, 5 листопада 2023 року Фото: NWS Riverton

Варто також зазначити, що перед початком геомагнітної бурі було випущено попередження про потенційні перешкоди для систем зв’язку та роботи космічних апаратів.

За повідомленням Центру управління польотами NOAA помірні бурі мають досить високий клас G2.

Що таке геомагнітна буря?

Під час найсильніших геометричних бурь можливі масштабні відключення електроенергії, а також збої в роботі систем зв’язку.

«Сонячна магнітна мінливість регулює частоту і серйозність явищ і небезпек космічної погоди, які можуть створювати перешкоди в електричній мережі, погіршувати сигнали GPS, збільшувати орбітальний опір супутників і становити радіаційну небезпеку для екіпажів літаків і астронавтів», — зазначили в SWPC.

Також досить велика кількість людей негативно реагує на це явище. У декого починаються проблеми з тиском, спостерігаються головні болі та запаморочення (у різних людей часто неоднакові реакції). Тому окрім перегляду візуальних ефектів на небі, важливо потурбуватись про власне здоров’я.

За матеріалами / фото: t.me/ordzho_city, t.me/uniannet, foxweather.com.

Prompt
#небі #над #Україною #спостерігається #північне #сяйво #фото

Source link

Коментувати за допомогою Facebook
Оцініть статтю
( Поки що оцінок немає )
Додати коментар