У рф відправили американських авіазапчастин на $14 млн

Лайфхаки

Російські авіалінії продовжують отримувати американські технології, попри санкції

Самолёт

Фото: pixabay.com

Попри санкції, російські авіакомпанії, у тому числі «Росія», «Аерофлот», «Уральські авіалінії», S7 Airlines, Utair Aviation та «Перемога», змогли отримати деталі літаків на мільйони доларів від Boeing, Airbus та інших компаній.

Інформація, зібрана та проаналізована американським агрегатором торгових даних Import Genius, показує, що за вісім місяців 2022 року в Росію було відправлено понад 5000 окремих партій авіаційних деталей, від простих гвинтів до стартерів авіаційних двигунів Honeywell за $290 000. Вартість цих поставок склала $14 млн, з яких $8,9 млн – справа рук американського виробника літаків Boeing. Для того, щоб це все провернути, використовували допомогу третіх осіб.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: США допомогли JPMorgan обійти санкції для РФ: суть угоди

Попри заяви Boeing про дотримання санкцій США та призупинення постачання частин, технічного обслуговування та підтримки клієнтів у Росії на початку 2022 року, дані показують, що запасні частини прямували через різні країни, такі як Об’єднані Арабські Емірати, Туреччина, Китай та Мальдіви. Однак деякі поставки були надіслані безпосередньо із США чи Європи.

Крім того, Росія все частіше зверталася за допомогою до глобальних компаній, щоби обійти санкції, що призвело до збільшення поставок. За даними некомерційної організації Silverado Policy Accelerator, що базується у Вашингтоні, Китай став найбільшим експортером запчастин для літаків, космічних кораблів і дронів до Росії, на частку якого припадає приблизно половина всіх поставок, за ним слідує Індія.

Контекст

Після вторгнення Росії до України кілька західних країн, зокрема США, запровадили санкції проти російських організацій, зокрема авіакомпаній. Ці санкції обмежують доступ до західних технологій та матеріалів з метою економічного тиску.

Підсумок

Передача технологій американського виробництва російським авіакомпаніям, які під санкціями, має серйозні наслідки. По-перше, це підриває передбачуваний вплив санкцій, оскільки вони спрямовані на обмеження доступу до передових технологій та матеріалів, які можуть бути використані у військових цілях або для розширення можливостей авіакомпаній, що потрапили під санкції. Отримавши технології американського виробництва, ці авіакомпанії зможуть продовжити роботу та потенційно пом’якшити наслідки санкцій.

Крім того, подібне викликає занепокоєння щодо ефективності глобальних санкцій.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

За матеріалами nytimes.com

Prompt
#рф #відправили #американських #авіазапчастин #на #млн

Source link

Оцініть статтю
Додати коментар